Oświetlenie w domu: czym powinno kierować się podczas zakupów

Niezbędnym elementem wyposażenia domów jest odpowiednie naświetlenie. Od czasów wynalezienia żarówki przez Thomasa Edisona nie wyobrażamy sobie życia bez światła w naszym domu. Jakiego typu źródła światła sprawdzają się najlepiej?

kinkiet

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

W naszych pomieszczeniach stosujemy przeróżne typy opraw oświetleniowych. Jednym z nich są nowoczesne klosze. Pełnią one przede wszystkim funkcję dekoracyjną, a możliwości, gdzie będą mogły zawisnąć jest bardzo dużo. Bardzo często kinkiety wykorzystywane są jako dodatkowe źródło światła w łazience, w pomieszczeniu sypialnym i w pokoju gościnnym. Przedpokój (nowoczesne meble do przedpokoju) jest wizytówką naszego domu, dlatego wybór kinkietów właśnie do tego pomieszczenia powinien być bardzo starannie przemyślany. Ich producenci oferują nam wiele różnych modeli, znajdują się pośród nich też nowoczesne kinkiety do przedpokoju. Link: nowoczesne kinkiety do przedpokoju.

Wielką popularność zyskały nowoczesne kinkiety do przedpokoju wykonane z różnych rodzajów metalu. Klienci niezwykle chętnie decydują się na kinkiety z mosiądzu, stali lub z aluminium. Ogromną popularnością cieszą się również kinkiety zrobione z drewna. Ostatnimi czasy popularność zaczyna zdobywać również oświetlenie domu wykonane w stylu industrialnym. Oświetlenie domu w stylu industrialnym sprawdzi się jednak tylko wtedy, kiedy wnętrze jest niezwykle wysokie, czyli w mieszkaniach typu loft. Ciekawy wpis: oświetlenie domu.

Wzornictwo określonych lamp niezwykle często jest nawiązaniem do stylu retro. Stąd niezwykle chętnie stosowane są lampy klasyczne do salonu. Popularne lampy klasyczne do salonu to przede wszystkim wieloramienne żyrandole, lampy podłogowe i lampy stołowe. Tego typu oświetlenie bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim, rustykalnym oraz w stylu tradycyjnym. Nie sprawdzi się jednak we wnętrzach mających charakter industrialny. Ważnym elementem każdej lampy jest abażur. W tradycyjnych lampach jest on najczęściej zrobiony ze szkła. Dla Was: lampy klasyczne do salonu.

kinkiet

Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu wypadkach jest to szkło mleczne bądź mrożone. Światło emitowane przez tego rodzaju klosz jest niezwykle dyskretne oraz ciepłe. Stawiając na kilka źródeł światła w jednym wnętrzu, warto wybierać modele, które należą do jednej kolekcji. Unikniemy w ten sposób chaosu. Dla sporej grupy osób wybór oświetlenia bywa zadaniem niełatwym. Aby ułatwić sobie wybór, można zapoznać się z przykładowymi aranżacjami, które znaleźć można na przykład w sieci.