Dobre kosze do segregowania śmieci

W obecnych czasach segregowanie odpadów stało się koniecznością. Każdemu świadomemu mieszkańcowi winno zależeć na czystości naszej planety.
Podjęcie się ciągłej segregacji odpadów jest trudne często ze względu na brak miejsca na kosze na odpadki w naszych kuchniach.

nowoczesna kuchnia

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Dobra segregacja wymaga bowiem posiadania co najmniej kilku takich koszy. Na szczęście producenci pojemników na odpady wychodzą naprzeciw takim kłopotom i proponują rozwiązania, jakie pozwolą na zorganizowanie efektywnego zakątka do segregacji nawet w malutkich kuchniach.
Kosze do segregacji śmieci są produkowane w wielu barwach, co odpowiada rodzajowi odpadków. Jest to powszechnie uznany skład barw, jaki używany jest nie tylko w warunkach domowych, lecz także przez wszelakiego typu zakłady oczyszczania. Kosz niebieski proponowany jest tylko na papier. Odcień czerwony zbiornika oznacza odpadki z metalu i aluminium. Są to między innymi puszki, również metalowe części. Odcieniem zielonym oznaczone są kosze poświęcone do segregacji kolorowego szkła, zaś białe pojemniki są poświęcone do szkła białego. Należy mieć na uwadze, by butelki nie były potłuczone i wypełnione płynami. Poza tym powinno się eliminować z nich zakrętki, kapsle, podkładki i zaciski. Tworzywo sztuczne i metal wrzucamy do żółtych pojemników. Istnieją również śmieci, jakich nie wolno wyrzucać do żadnego pojemnika. Należy je zanieść w miejsce ustalone.

Na rynku znaleźć można mnóstwo odmian kubłów. Należałoby wiedzieć, że w domowych warunkach najczęściej stosowane są pojemniki niebieskie, żółte i zielone.