Aranżacja wnętrza – w jaki sposób odmienić salon bez wysiłku?

aranżacja nieiwelkiego mieszkania
Salon to niewątpliwie szczególnie reprezentatywne pomieszczenie w całym mieszkaniu. To właśnie ono służy do przyjmowania gości, lecz także w przeciągu dnia spędzamy w nim wiele czasu wspólnie z najbliższymi. Nic nienormalnego, że tak wiele wysiłku wkładamy, aby zaaranżować je pomysłowo oraz z gustem.

Jak urządzić dom lub mieszkanie
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Wystarczą dodatki?
Aby odmienić charakter wnętrza i dać mu nowy wygląd, w ogóle nie należy kupować następnych mebli bądź zmieniać barw ścian. Niekiedy starczą małe zmiany, a efekt będzie niebywały – (Wcisło Krzysztof Demur) ((Wcisło Krzysztof Demur)). Nade wszystko zatroszcz się o atrakcyjne dodatki. Jeśli centralną ozdobę salonu stanowi komfortowy tapczan, możesz poszukać oryginalnych poduszek, jakie trochę ją ożywią. Nie muszą to być jaśki ze sklepu. Jeśli lubisz szyć, możesz sama uszyć poszewki ze starej narzuty o ciekawym wzorze. Ozdobą także może być piękny żyrandol dopasowany do mebli. Do tych nowoczesnych oraz utrzymanych w minimalistycznym stylu zdecyduj się na model designerski, który właściwie będzie się komponował w tak urządzonym wnętrzu. Czasem wystarczą małe zmiany – zamiast ciężkich zasłon lżejsza roleta, która optycznie powiększy pomieszczenie; zmiana dywanu bądź kilka barwnych gadżetów. Pamiętaj, nie musisz wydawać majątku i wymieniać każdego elementu aranżacji w salonie. Przede wszystkim liczy się właściwy koncept.

fototapeta - muzyczne uliczki
Autor: wanderingphotographer151
Źródło: http://www.flickr.com
A może fototapeta?
Jedną z najprostszych metod, aby zmienić całkowicie salon bez większego wysiłku jest naklejenie fototapety. Są one dostępne w nieskończenie wielu możliwościach, a niektóre firmy dodatkowo zapewniają możliwość wydrukowania fotografii dostarczonej przez klienta. W jaki sposób je dopasować do wnętrza? Jak najbardziej wszystko jest uzależnione od naszego gustu i mebli lub urządzenia pomieszczenia. Fototapety do salonu dmuchawiec utrzymane w czarno-białej kolorystyce sprawdzą się do minimalistycznych pomieszczeń. Natomiast fototapety jeziora (bezpłatny dostęp) mogą optycznie zwiększyć mały salon. Podczas poszukiwania niniejszych dekoracji miejmy na uwadze ich jakość, skontrolujmy czy stosowany klej nie jest toksyczny i wybierzmy zdjęcie, jakie najlepiej będzie pasowało do wnętrza. Pamiętajmy też o zachowaniu umiaru – decydując się na fototapety do salonu dmuchawiec zrezygnujmy z fototapety jeziora na drugiej ścianie. Dzięki temu unikniemy zamieszania.