Łazienka jak marzenie, czyli nie tylko glazura na ścianie

Każdy właściciel mieszkania chce, aby wszystkie pokoje urządzone były w dobrym guście i jednocześnie niebanalnie. Wśród pomieszczeń, których urządzenie nie jest proste, znajduje się między innymi łazienka. Wszystko za sprawą zwiększonego poziomu wilgotności powietrza, z którym trzeba sobie dać radę. Mimo to znajdujące się w łazience ściany mogą zostać wykończone nie tylko najczęściej kupowaną glazurą. Rewelacyjnie sprawdza się też fototapeta. Fototapety do łazienki to aktualnie wiele godnych uwagi motywów.

przykładowa fototapeta

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na fototapety do łazienki, trzeba pamiętać głównie o tym, aby motyw, który znalazł się na nich był dostosowany do kompletnej aranżacji łazienki. Jeśli łazienka urządzona została w stylu marynistycznym, to fototapeta , na której umieszczono morze będzie zakupem idealnym. Można jednak sięgnąć również po rozwiązania pełne kontrastów. W tym wypadku idealnie sprawdzają się rozmaite akcenty humorystyczne, które ożywiają łazienkę i sprawiają, że zyskuje ona niesamowity charakter. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym wilgotność powietrza jest większa niż w pozostałych pomieszczeniach domu. Jest to jedna z podstawowych cech tego pomieszczenia, która decyduje o wyborze i zastosowaniu tapet. Aby fototapeta nie niszczyła się szybko, koniecznie trzeba postawić na taką, która jest laminowana. Za sprawą tego można ją będzie bez szkody dla jej wyglądu nawet myć, kiedy jej powierzchnia stanie się brudna – demur.pl/fototapety/do-lazienki/. Fototapetę można też potraktować jako zdjęcie. Wystarczy sięgnąć po antyramę. Wówczas można mieć pewność, że wilgoć nie zniszczy tapety i zachowa ona swój perfekcyjny wygląd przez wiele lat.

Interesujący tekst, nie uważasz? Jeśli więc masz chęć przeczytać podobny materiał, sprawdź koniecznie (https://kikom.pl/serwis-central-isdn/) co dla Ciebie mamy, to też będzie w Twoim.

Jest to również zalecane rozwiązanie, jeśli często chcemy wprowadzać nowy wystrój do pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Tak wykorzystaną fototapetę wystarczy bowiem tylko wymienić na inną. Wszystko szybko i bez problemów.

egzotyczna plaża

Autor: Roberto Faccenda
Źródło: http://www.flickr.com
Z uwagi na wspomnianą już wilgoć w łazience najlepiej sprawdzają się te fototapety, które wyprodukowane zostały na podłożu winylowym. Flizelina laminowana to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. Taki typ materiału powinien być stosowany również wówczas, kiedy zamawiamy fototapetę wykonaną z dostarczonego przez nas zdjęcia. Flizelina laminowana nie wchłania wilgoci, a jednocześnie jest dużo bardziej odporna na powstawanie zarysowań i zadrapań. Za sprawą tego dłużej zachowuje bardzo dobry wygląd. Dzisiaj większa część producentów fototapet decyduje się na laminowanie bez względu na to, jakie jest życzenie klientów. Wliczone jest to po prostu w cenę fototapety. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwala na mycie powierzchni tapety wilgotną szmatką – demur.pl/. Możliwe jest zastosowanie też detergentów – istotne jest tylko, aby by nie były żrące. W przeciwnym wypadku może pojawić się uszkodzenie fototapety. Uszkodzeń takich nie można usunąć czy zamaskować. Rozwiązaniem jest po prostu jej wymiana na nową, a to zawsze oznacza koszty.