Wybierz praktyczność|Pamiętaj o praktyczności podczas wyposażania korytarza

Korytarz to nie pokoj, który jest w każdym domu, jednak tam gdzie jest spełnia istotną funkcję praktyczną. Trzeba przyznać, że ma masę istotnych funkcji. Pełni na pewno rolę wygodnego przejścia do innych pomieszczeń. Gdy masz korytarz, nie musisz się martwić, czy domownik wejdzie w obuwiu do pokoju gościnnego czy kuchni. Zawsze jest w stanie bez kłopotu ściągnąć obuwie na korytarzu. Klasyczny korytarz posiada także wycieraczkę, która umożliwia na wytarcie butów, jeżeli gość ma jednak nie ściągać butów.

korytarz

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W poważniejszych sytuacjach czy w razie świąt zaproszeni nie zawsze powinni przecież ściągać obuwie. Wycieraczka jest bardzo istotna, gdyż w przypadku większości typów posadzek można wyraźnie przedłużyć ich żywotność. Umiejscowienie dobrej wycieraczki na korytarzu sprawia, że do środka mieszkania dostaje się grubo około trzy czwarte mniej brudu – idź na stronę. Odnosi się to do piachu czy kurzu.
Takie zanieczyszczenia są w stanie prędko zniszczyć nowy dywan albo parkiet. Jeśli więc myślisz jak ciekawie urządzić korytarz, ażeby był on praktyczny – rozpocznij właśnie od wycieraczki.

korytarz

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Jakie jeszcze rzeczy muszą się znaleźć na korytarzu? Na pewno taka czy inna szafka, w której jesteś w stanie trzymać rzeczy potrzebne podczas opuszczania mieszkania. Do tego rodzaju akcesoriów na pewno należy parasol czy odzież wierzchnia. Nie ma sensu wrzucać takich rzeczy do komody w pokoju gościnnym. Skoro masz oddzielne pomieszczenie, w którym się przysposabiasz do wyjścia. Komoda (komody skandynawskie) nie musisz być duża. Za to świetnie, by miała użyteczne elementy, jak choćby zwierciadło a także wieszaki. Jeżeli korytarz czy też przedpokój jest duży, haczyki i zwierciadło mogą wisieć osobno. W przypadku mniejszych pomieszczeń raczej lepiej sprawdzi się jeden mebel posiadający parę funkcji.