Urządź swoje lokum ze smakiem

Obecnie, znacznie więcej początkujących rodzin decyduje się na zakup swojego domu. Nie jest to opcja bardzo droga, zwłaszcza jeżeli mamy stałą posadę. Lecz zanim przeprowadzimy się do nowego lokum, powinniśmy właściwie je urządzić.

płytki podłogowe

Źródło: pixabay.com
Współcześnie mamy do dyspozycji artykuły różnego rodzaju, dlatego planowany remont nie sprawi nam dużego problemu.
Jeżeli chcesz zastosować rozwiązanie praktyczne, zaopatrz się w płytki Porcelanosa. Marka ta specjalizuje się w różnego typu kafelkach, odpowiednich niemal dla każdego pomieszczenia. Jeżeli nie uśmiecha ci się kilkugodzinne polerowanie drewnianych posadzek, jest to opcja najlepsza. Płytki Porcelanosa możesz umieścić w przedpokoju, kuchni czy łazience, typując za każdym razem inny rodzaj powierzchni. Może to być imitacja kamienia – marmuru czy grafitu, która przyda naszym pokojom polotu i szyku. Z kolei jeżeli pragniesz, aby twoja kuchnia była ciepła, możesz nabyć płytki w barwach ziemi lub o lekko miodowym odcieniu.
karta długopis i kawa

Autor: Alan Kleina Mendes
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym istotnym elementem wystroju będzie z pewnością oświetlenie. Praktycznie w każdym pomieszczeniu sprawdzą się lampy (zobacz kinkiety gipsowe) pokojowe wiszące. Pamiętajmy, aby odpowiednio dobrać ich długość w stosunku do wysokości mieszkania. Jeżeli chcemy stworzyć niepowtarzalny nastrój w naszym salonie, postawmy na odmienne źródła światła. lampa podłogowa przy wersalce, mała lampka na komodzie oraz kinkiet nad telewizorem – lampy pokojowe wiszące. Tego typu rozmieszczenie światła zagwarantuje sporą widoczność, jednak nada również ciepłego klimatu naszemu salonowi.

Jeżeli urządzasz własne przyszłe mieszkanie, pamiętaj, aby zadbać o wygodę – w tym celu należy zainwestować w płytki podłogowe w większości pokoi. Z kolei jeśli chodzi o światło, lampy pokojowe wiszące nadadzą się praktycznie wszędzie, jednak nie zapomnijmy także o salonie, gdzie słuszniej jest na kilka źródeł światła.