Budując dom – rodzaje tynków

Budując dom na samym początku stawiane są same ściany, następnie trzeba wylać stropy, kładzie dach i wykonuje wszystkie instalacje. Po tym wszystkim dopiero przychodzi pora na wykończenie wnętrz, kładzenie tynków, wylewki, podłogi i wymalowanie wszystkich pomieszczeń.

Jednym z ważniejszych etapów prac wykończeniowych, który ma sporo wpływu na jakość domowych pomieszczeń, jest zrobienie gładkich i przede wszystkich prostych tynków. Tynki Używane są w budownictwie od setek lat. Ich głównym zadaniem jest wyrównanie ściany, a także zabezpieczenie ich przed wpływami atmosferycznymi, mechanicznymi i wilgocią. W pomieszczeniach ciepły tynk będzie miał również za zadanie wyrównanie powierzchni ścian i ich przygotowanie pod powłoki malarskie.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie prezentującym zbliżone treści. Są tak samo pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego tematu.

Doświadczone osoby potrafią tak zrobić tynki, że na ścianie nie można będzie zauważyć ani nawet najmniejszego wgłębienia albo wybrzuszenia, ale sporo zależy od tego, jaki tynk się wybierze.

Dzisiejsze dobre tynki można kłaść z najróżniejszych surowców. Wybór ich będzie przede wszystkim uzależniony od charakteru pomieszczenia, w którym zostaną użyte, preferencji ekipy remontowej oraz nakładów, które chce się przeznaczyć na wykończenie ścian. Jednymi z najtańszych są mineralne tynki, które już dawno temu zaczęto stosować w szerokim zakresie. Ich najważniejszym składnikiem jest odpowiedni rodzaj cementu, oprócz tego stosuje się w nich kilka innych naturalnych składników.

tynk wewnętrzny

Autor: Alpina
Źródło: Alpina

Bardzo dużą zaletą takiego tynku jest możliwość przepuszczania wodnej pary, przez co doskonale się nadaje do wnętrz wymagających oddychania ścian.

Zaglądnij na naszą stronę. Tam czekają na Ciebie kolejne niebywale interesujące opisy. Opracowujemy dla Was dalsze wpisy (http://www.purevent.pl/czyszczenie-wentylacji-klimatyzacji/) i będziemy szczęśliwi, jeśli je przeczytacie.

Analogiczne parametry mają tynki wapienne, w ich składzie będą woda, wapno i piasek wymieszane w odpowiedni sposób.

Ze względu na duży zakres zastosowań i niską cenę są one obecnie jednym z najpopularniejszych typów tynków. Jeśli ktoś będzie chciał mieć ściany o dużej gładkości, to wymienione wyżej rodzaje tynków będą niewystarczające, w takich przypadkach dużo lepiej nadawać się będą tynki z akrylu lub gipsu.