Szkoła dobra dla uczniów

W jaki sposób zwykle kojarzyła nam się szkoła? Bardzo długie minuty przy tablicy, niezbyt długie pauzy, niewygodne krzesła i byle jakie korytarze… Przecież naprawdę nie dużo potrzeba, aby poprawić ich wygląd.
Wystarczający może być.

dywan do szkoły

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
wzór

Źródło: pixabay.com

.. dywan do szkoły! Nieduży gadżet, a tak dużo może zmienić. Niektóre szkoły wprowadziły już jakiś czas temu podobne rozwiązania i teraz bez wątpienia inne mogłyby pójść w ich ślady. Uczniowie wstępując na teren szkoły muszą zmienić obuwie na dowolnie wybrane przez nich papcie. Z zewnątrz mogłoby to wyglądać dziwnie, ponieważ jak można po szkole chodzić w takim obuwiu, ale jeśli się nad tym zastanowić – pod względem psychologicznym to bardzo trafiony pomysł! Zwykły dywan (sprawdź: dywan skora cieleca) do szkoły, a tak dużo może zmienić. Dzieci czują się wtedy o wiele bardziej wyluzowani i zdecydowanie łatwiej im przywyknąć się do szkolnego rytmu, szczególnie w pierwszych latach nauki, gdy rozłąka z rodziną jest jeszcze dla nich trudna. Wzorzyste papcie i miękkie dywany wprowadzają na szkolnych przedsionkach domową atmosferę, która bardzo ułatwia im odnajdywanie się w nowej, dużej społeczności. Dywany w szkołach pojawiają się częściej i częściej a przy tym zyskują coraz więcej amatorów bez względu na metryczkę uczniów. Znajdują się one bowiem nie tylko w podstawówkach, ale także w liceach, czy technikach, w których choćby maturzyści mogą poczuć się dużo bardziej komfortowo podczas stresującego czasu przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Na pozór nieduże zmiany, lecz w łatwy sposób mogą się uczniów w polskich szkołach. Podczas kompletowania szkolnej wyprawki nie zapomnijmy o książkach, ale i wzorzystych kapciach, a dzieciom będzie uczyło się lżej!