Ścieżka do kariery rzeczoznawcy majątkowego

Wycena nieruchomości to dobry fach, gwarantujący wysokie zarobki i rozległe możliwości zatrudnienia. Rzeczoznawca majątkowy ma uprawnienia, by dokonywać wyceny nieruchomości, określać wartość hipoteczną i katastralną oraz oceniać występujące szkody. Jego usługi przydatne są w wielu instytucjach – od banków, przez samorządy, po biznes i rolnictwo.

Zostać rzeczoznawcą jednak łatwo się nie da. Rzeczoznawca majątkowy to fach licencjonowany, to znaczy, że do jego wykonywania niezbędna jest licencja, a zasięg i zakres wykonywania regulują ustawy. Odpowiednie przepisy znajdują się w art.

Poznaj autorskie www (http://apogit.pl/sap-business-one/rozszerzenia-addony). Tu prezentujemy jedynie najlepszej klasy rzeczy. Jeżeli pojawią się jakieś pytania, to z radością służymy pomocą.

177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami – . Nadzór nad zawodem sprawuje Minister Infrastruktury. Żeby otrzymać licencję, musisz zaliczyć studia

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

magisterskie ekonomiczne, techniczne lub prawnicze. Najczęściej wymagane okazuje się też odbycie studium podyplomowego, prowadzonego w dużej liczbie uczelni. Obowiązek ten znosi się, gdy plan regularnych studiów zawiera określone minima.

KGDM

Autor: KGDM
Źródło: http://www.kgdm.pl/

Później musisz zaliczyć praktykę zawodową. Wszystko kończy trudny test przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną.Przechodząc go z sukcesem, dostajemy licencję zawodową. Trzeba pamiętać o prawnych zobowiązaniach, jakie niesie zarobkowa wycena nieruchomości . Nasza kariera będzie stale monitorowana przez rząd. Jak to się mawia: per aspera ad astra. Składając papiery na studia, świeży abituriencie maturalny, zastanów się nad taką karierę zawodową. Trudy edukacji z nawiązką zrekompensuje ci pewność, że nie zostaniesz kolejnym bezrobotnym magistrem.