Rynek nieruchomości we Wrocławiu

Od końcowych miesięcy 2011 roku zauważalny jest trend spadkowy w cenach czterech kątów na rynku wtórnym i pierwotnym. Zarówno jeśli chodzi o stare i mieszkania nawet wykracza poza przeciętny rodzimy spadek cen metrażu. Dla przykładu – miesiąc temu odnotowano pięcioprocentową obniżkę. Sytuacja ta z dużym prawdopodobieństwem nie odwróci się w najbliższych miesiącach, gdyż rozpoczynają się wakacje, okres dla deweloperów.

Koszty mieszkań w stolicy Dolnego Śląska nie są jednak jednolite. W zgodności z zasadą popytu i podaży, są one wyższe w popularniejszych dzielnicach. Tak jest w przypadku Krzyków, gdzie trzeba więcej zapłacić za metr, niż w mniej rozchwytywanej okolicy. Wystarczy przekonać się, że w dzielnicy Sępolno utrzymuje się stabilna tendencja spadkowa.

dom wielorodzinny

Autor: Monier
Źródło: Monier

Bardziej zamożni nabywcy z zainteresowaniem patrzą na każde nowe osiedle (). Szczególnie atrakcyjne dla bogatszych ludzi są zapewniane przez odgrodzenie bezpieczeństwo, niezła infrastruktura i przestronne mieszkania. Deweloper () jest świadom dużego popytu na nie, stąd ceny luksusowych nieruchomości we Wrocławiu nie spadają, a nawet nieco pną się w górę.

Zamykając temat, mamy teraz korzystny okres na zdobycie własnego mieszkania we Wrocławiu.

Koniecznie zerknij tutaj – to prawdziwa gratka dla każdego sympatyka tematu, który w tym artykule prezentujemy. Ta informacja z pewnością da ci do myślenia.

Ofert jest naprawdę bez liku, o czym dowiemy się surfując po sieci. Wklep do wyszukiwarki frazy nowe mieszania na sprzedaż albo „mieszkania deweloper”, a ujrzysz sam, jak niebywała jest podaż. Udanych zakupów!