Poznaj sposób na udany sen. Przekonaj się, że i Ty jesteś w stanie budzić się rano wypoczęty i pełen energii.

Sen to niesłychanie istotny czas, w którym odpoczywamy, regenerujemy siły i powracamy do zdrowia. Dowiedz się, co powinieneś zrobić, aby Twój sen był głęboki i mocny.

Materac – sposób na zdrowy sen
Jeśli zamierzasz kupić nowy materac, musisz pamiętać o kilku istotnych zasadach. Po pierwsze wiedz, że wybór odpowiedniego materaca, nie jest taki łatwy. Na rynku jest dużo ofert. Które z nich są najlepsze?

Gdy wybierasz świetny materac musisz wziąć pod uwagę następując czynniki: wzrost, wagę, wiek jak również ewentualne schorzenia kręgosłupa. Miej świadomość, iż jeśli podczas snu ułożenie Twojego ciała będzie nieprawidłowe, pewnie po przebudzeniu będziesz odczuwał ból kręgosłupa. Nieodpowiednia pozycja może także być powodować zaburzenia w krążeniu krwi.
Fundamentalną sprawą przy kupnie jest prawidłowe podparcie kręgosłupa. Jeżeli nasz kręgosłup będzie miał dobre podparcie, to mamy pewność, iż w każdej pozycji, w której się znajdziemy (spanie na brzuchu, na plecach, boku) nasz sen będzie udany.

Czym wyróżniają się poszczególne materace?

Materac

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire

Na rynku mamy ogromny wybór materaców. Zobacz, jakie produkty jesteś w stanie zakupić w sklepach. Materac sprężynowy bonellowy – jeżeli masz konkretną wadę kręgosłupa, prawdopodobnie ten oto materac nie zdobędzie Twego uznania. Dzięki swej konstrukcji (na trzon materaca składają się sprężyny w kształcie bonelli) jest wygodny, ale podczas dłuższego użytkowania ulega odkształceniom – polecana oferta.

Materac sprężynowy kieszeniowy – tym typie materaca odkryjesz pionowe sprężyny obłożone pianką poliuretanową. Materac sprężynowy kieszeniowy jest znacznie lepszy od swego poprzednika. Dlaczego? Dlatego, że lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, a zatem odciąża kręgosłup. Ponadto materac sprężynowy kieszeniowy jest bardzo wygodny i bywa, że jest wykorzystywany w rehabilitacji.

Materac lateksowy – jeśli pragniesz, aby Twój materac był wytrzymały, to jest oferta dla Ciebie! Materac lateksowy odznacza się znaczną odpornością na trwałe odkształcenia. Dodatkowo jest przepuszczalny dla powietrza i wilgoci.

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej i przeczytaj tam nowe frapujące wątki. Nie czekaj!

Jest w taki sposób skonstruowany, aby przeciwdziałać rozwojowi szkodliwych bakterii. Warto zdawać sobie sprawę, iż ten typ materaca jest wysoce elastyczny i dlatego świetnie dopasuje się do kształtu ciała, bez względu na pozycję, w jakiej spisz. Materac lateksowy jest idealną propozycją dla dzieci.

Materac piankowy wysoko- i termoelastyczny – to już wyższa szkoła jazdy! Jeżeli naprawdę zależy Ci na niezawodnym produkcie, to wskazany materac piankowy spełni Twe największe wymagania. Z jakiego względu? Ponieważ doskonale dopasuje się do Twojego ciała. Kiedy zakupisz materac piankowy w Twym życiu pojawi się zdecydowanie więcej uśmiechu i pogodnych chwil.

Ten materac relaksuje ciało, znakomicie wpływa na rozluźnienie mięśni. Powinieneś zdawać sobie sprawę, że materace z pianki termoelastycznej są czułe na temperaturę ciała. Dzięki swym właściwościom w miejscu, w którym temperatura wzrasta, poczujesz większe odkształcenie podłoża. Kolejną zaletą tego materaca jest ich lekkość i bardzo dobra wentylacja. Materac piankowy wysoko- i termoelstyczny jest świetną propozycją, dla tych, którzy wybierają wygodę.