Parę wskazówek dla budujących własny dom, którzy znajdują się na etapie wykańczania dachu i elewacji.

Jeżeli jesteśmy już na etapie wykonywania dachu, po pierwsze powinniśmy pomyśleć o wyborze odpowiedniego pokrycia. Zazwyczaj jest ono podane w projekcie, ale zwykle mamy możliwość dokonania jakiś modyfikacji. Oczywiście odmienny typ materiału na ogół oznacza zupełnie inne ceny.

budowa domu

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli podjęliśmy już tą decyzję, najwyższa pora wziąć się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy rzecz jasna skorzystać z polecenia znajomych czy ekipy z wcześniejszego etapu budowy. Drugą opcją jest szukanie przez net. Wpisujemy w wyszukiwarkę frazę dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Dostaniemy w ten sposób spis firm specjalizujących się w tego rodzaju usługach – dkrm.com.pl/. Z pewnością głównie będzie interesowała nas cena, należy jednak wziąć pod uwagę dalsze kwestie.

Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co za tym idzie inne możliwości dostosowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z bardziej złożonym projektem dachu. Oczywiście każdy powie, iż jest najlepszy, z tego powodu musimy sprawdzić rekomendacje innych klientów. Dach powinien być wykonany nie tylko fachowo, ale także tak prędko, jak jest to konieczne – nie ma nic gorszego niż zwłoki w budowie spowodowane jedynie opieszałością ekipy.

Pomyślnie położyliśmy dach, czas na elewacje. Na rynku mamy do dyspozycji wiele materiałów wykończeniowych, a najzwyklejszy tynk można pomalować właściwie na każdy kolor. Nie zapominajmy wszakże, że elewacja rusztowania elewacyjne musi pasować do bryły i stylu architektonicznego budynku, kolorystycznie współgrać z jego otoczeniem oraz dachem. Kiedy marzą nam się ciemne barwy, trzeba nie zapominać, że pasują one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie dobrze będzie wyglądał dom cały czerwony – już prędzej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.

do zrobienia dach i elewacja

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Także w tym przypadku jeśli szukamy firmy przez Internet piszemy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu trzeba wziąć pod uwagę co nam oferuje dana firma. Istnieje także możliwość dla leniwych. Polega ona na tym, że wpisujemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław i dajemy dane kontaktowe do siebie. Wykonujący sam zgłosi się do nas z ofertą – na tej stronie. Jeszcze kolejna uwaga. Wycena prac powinna zostać zrobiona nieodpłatnie i nie wiązać się z żadnym zobowiązaniem do dalszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami wyliczyć przy pomocy kalkulatorów dostępnych w necie.