O projektowaniu wnętrz słów kilka

Każdy z nas, aranżując własne „cztery kąty” jest mniej więcej zorientowany czego potrzebuje. Wbrew temu, czasami końcowy efekt nie spełnia wymaganych oczekiwań. Czego unikać, na jakie kwestie zwracać uwagę aranżując wymarzone M? Dobrze jest kierować się w całym przedsięwzięciu ogólnie znanymi zasadami.

przykładowa aranżacja pokoju

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Meble, to zakup na wiele lat, toteż wskazane jest zdecydować się na modele, które sprawdzą się w zasadzie w każdej aranżacji mieszkania i pozostaną z nami na długi czas.

Czy to oznacza tak często wybieraną przez Polaków zachowawczość? Wcale nie. Racja, może i nie jesteśmy narodem, który ma rozwiniętą kulturę urządzania wnętrz, mimo to z przyjemnością zaczynamy to zmieniać. Zaczynamy rozumieć, że dobrze jest przeznaczyć fundusze na designerski fotel, modny stolik kawowy, a nudne pomieszczenie stanie się nowoczesne i ”jakieś”. Coraz częściej korzystamy z pomocy architekta wnętrz…

Jeszcze nie tak dawno zawód architekta wnętrz zasadniczo nie istniał. Profesjonalne projektowanie (polecamy projekty wnętrz kraków) wnętrz było możliwe tylko dla najbogatszych, którzy kupowali swoje mieszkania w najdroższych dzielnicach miast. Ten zawód, tak naprawdę wypłynął dopiero na przestrzeni ostatnich 10 lat i obecnie nie jest już zarezerwowany dla najbogatszych. Polacy źle czują się w swej prywatnej przestrzeni więc dążą do zmian. Nie obce kreatywne i niekonwencjonalne projekty wnętrz (sprawdź – architekt wnętrz Kielce). Chcą w swoich salonach, jadalniach i sypialniach stworzyć wyjątkowy klimat.

Salon w nowoczesnym klimacie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Jest również niemała grupa Polaków, z dekoratorskimi zapędami. Czasem rezultat poczynań jest bardzo ciekawy i niezwykły. Zdarza się jednak, że w mieszkaniach osób, które nie mają pojęcia o projektowaniu, przeważa klimat w stylu seriali o bogaczach. Pocieszający jest fakt, że nie jest to dominujący trend.

Dlatego urządzając samodzielnie mieszkanie, powinniśmy przemyśleć każdy krok – poszukać inspiracji w sieci, pooglądać interesujące projekty wnętrz. Urządzanie własnego m niech będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem, na który decydujemy się z głową otwartą na ciekawe rozwiązania. W ten sposób powstaną aranżacje wnętrz wykonane ze szczególną dbałością, starannie odzwierciedlające nasze wymagania oraz gusta.