Niebanalny styl art deco w Twoim domu

Projektów na aranżację eleganckiego, nowoczesnego mieszkania jest w tej chwili bez liku. Jeżeli chodzi o aranżowanie wnętrz można wyodrębnić dużą ilość stylów. Jednym z cieszących się aktualnie dużym uznaniem jest nurt art deco – nowoczesny, stylowy i wyszukany równocześnie. Art deco kojarzymy najczęściej w pierwszej kolejności z wysublimowanym malarstwem.

obraz art deco

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie, jeśli idzie o art deco obrazy są jednym z istotnych wyznaczników tego kierunku.

Zainteresował Cię ten post? To doskonale, gdyż oryginalny wpis (https://mitech.pl/hydroizolacja-pomieszczen/) zawiera podobne informacje do omawianych.

Aczkolwiek ma on swe odniesienia również w modzie, jak i przy aranżowaniu wnętrz. Aranżacja w tymże stylu cechuje się kilkoma podstawowymi zasadami. Przede wszystkim wnętrza wyposażone w art deco będą symetryczne oraz harmonijne. Objawia się to przykładowo w wykorzystaniu geometrycznych figur i linii.

obrazy w stylu art deco

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle na naszych ścianach można ujrzeć martwą naturę, lub impresjonistyczny krajobraz. Ostatnimi czasy jednak coraz bardziej modne we współczesnych wnętrzach stają się obrazy akty (więcej: Mansart). Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzony jest z latami dwudziestymi XX w.. Generalnie powiedziawszy dzieła w powyższym stylu charakteryzuje podkreślanie geometrii obiektów oraz kontrastujące ze sobą barwy. Obrazy art deco wspaniale łączą się z umeblowaniem z ciemnego drewna. Dobrze prezentują się również w ramach o najprostszych kształtach wykonanych także z czarnego drewna. Wyrazista, nieraz kontrastująca ze sobą kolorystyka jest cechą specyficzną takich obrazów. Żywe kolory takie t.j. żółty bądź czerwony zestawia się z bielą bądź czernią. Używa się przy tym zwykle jasne, zdecydowane odcienie.

Obrazy można dziś kupić w wielu sklepach. Częstokroć wykonuje się je sposobem druku na płótnie. Obraz wykonany tym sposobem prezentuje się niezwykle podobnie do autentycznego malowidła. Nie da się w ten sposób odtworzyć śladów po pociągnięciach pędzla. Jeżeli chodzi o obrazy art deco nie jest to wada.

Malowidła drukowane bywają o wiele tańsze od malowanych, miłośnicy sztuki jednakże cenią sobie malowidła zrealizowane dłonią malarza (porównaj ). Jeśli idzie o styl art deco, to jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów tego trendu jest Andrzej Romański, współczesny artysta malarz z Polski, cieszący się popularnością już od lat 70-tych.