Minimalizm w łazience

Wystrój łazienki jest jej bardzo istotnym elementem. Pozwala na funkcjonalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni oraz otrzymanie wymarzonego efektu wizualnego. W pomieszczeniu tym przede wszystkim ważne jest to, jakie przyrządy się do niej kupi. Elementy sanitarne takie jak na przykład wanna, kabina prysznicowa czy umywalka na dzień dzisiejszy mogą prezentować się bardzo rozmaicie. W dawniejszych czasach kształt tych sprzętów był czynnikiem stałym, nie było w tym aspekcie dużego wyboru.

laz3

Wiadomo – generalnie trendy przychodzą do Polski z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. W zasadzie nie jesteśmy w tym względzie jakoś odosobnieni. Można w sumie powiedzieć, że dzisiaj niepodzielnie rządzi minimalizm. A więc skoro pragniemy, aby nasz dom był możliwie jak najnowocześniejszy, bez najmniejszego cienia wątpliwości nie możemy założyć, iż czymś w porządku jest to, aby upchać wszystkie pomieszczenie. Ostatnimi czasy mimo wszystko króluje prostota. W sumie pewni ludzie są wielkimi przeciwnikami takowego stylu. Mówią, że powoduje, iż trudno czuć się komfortowo w swoim gniazdku.

Obecnie ta tendencja odwraca się. W sklepach z akcesoriami do mieszkania znajdują się wanny o zróżnicowanych, nieraz bardzo fantazyjnych kształtach. Umywalki nowego typu również mają dużo rozmaitych kształtów. Nierzadko widuje się formy wręcz niefunkcjonalne z uwagi na zbytnią płytkość. Poza sprzętami tego typu bardzo istotne są także meble do łazienki.

Meble pełnią ważną funkcję w każdym pomieszczeniu. W łazience akcesoria te mają bardzo charakterystyczne formy (zobacz tu), wynikające ze specyfiki wnętrza. Meblem właściwym dla tych pomieszczeń jest na przykład półka pod prysznic. Przedmiot ogromnie potrzebny ze względu na to, że pod prysznicem zwykle używa się wielu rozmaitych środków kosmetycznych, w szczególności tam, gdzie mieszka większa liczba osób. Nierzadko kosmetyki te umieszcza się na brzegach brodzika, a to często powoduje powstanie trudnych do pozbycia się zabrudzeń jasnego tworzywa. Półka tego rodzaju będzie więc najlepszym rozwiązaniem. Bardzo często wybieranym meblem łazienkowym jest również szafka pod umywalkę oraz różnego rodzaju regały. Szafki łazienkowe najczęściej są do nabycia w komplecie z dopasowaną umywalką.

Za pomocą rozsądnie rozmieszczonego oświetlenia oszczędzamy także energię. O tym, że nowoczesne oświetlenie to nieodzowny element dawnego i współczesnego dizajnu, nie trzeba nikogo przekonywać. Lampa, zaraz po krześle, to elementarny przedmiot użytkowy, którym zajmują się najsłynniejsi projektanci.