szerokie stosowanie szkła ozdobnego

Szkło dekoracyjne ma coraz to szersze przeznaczenie. Aranżacje kuchni ze szkłem na ścianie są nowoczesne, lekkie i efektowne. Szkło zlokalizowane na ścianie w kuchni pomiędzy blatem a szafkami, to najmodniejszy trend w aranżowaniu kuchni. Z wyjątkiem względów praktycznych za stosowaniem szkła w kuchni przemawiają walory ozdobne. Jest to dobre wyjście do kuchni z salonem, gdyż takie kuchnie nastręczają większej dyscypliny w urządzaniu i dobieraniu wyposażenia.

szkło

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Szkło dekoracyjne (zobacz: ) jest bardziej neutralne i efektowne od monotonnych płytek na ścianie, toteż pasuje do otwartej kuchni, jaką dopasowujemy do aranżacji salonu. Umocowanie nad blatem szkła w zależności od jego typu da odmienny wynik. Szkło bezbarwne ukaże fakturę ściany za nim, szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem, polakierowane, bądź kolorowe da gładką płaszczyznę koloru, a szkło (usługi szklarskie) z nadrukiem sitodrukowym będzie wypełniać funkcję obrazu. Szkło dekoracyjne po zamontowaniu powinno się obowiązkowo uszczelnić. Surowcem spajającym może być silikon, bądź plastyczne uszczelki, jakie dopasowują się na krawędziach do nierówności surowców i zapełniają powstałe luki.

Szkło do kuchni zamawia się na wymiar, z uwzględnieniem punktów na gniazdka – Równa, lśniąca nawierzchnia szkła znakomicie sprawdza się w małej kuchni, gdyż daje efekt przestronności i lekkości. Znaczny wybór kolorów szkła lakierowanego pozwala spełnić dowolne wzory kuchni. Jeżeli chcemy, aby ściana była wszechstronnym tłem w kuchni,

szkło dekoracyjne

Autor: Tubądzin
Źródło: Tubądzin

jest możliwość wybrać szkło dekoracyjne białe, albo przejrzyste. Szklana płyta na blatem może zapełniać całą przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi, lub sprawować funkcję drobnego ekranu zamontowanego w centralnym punkcie kuchni.

Szkło dekoracyjne może być też świetną ozdobą innych wnętrz. Śliczne obrazy i wydruki na szkle, będą wspaniałym rozstrzygnięciem, dla każdego współczesnego lokalu – zobacz: wydruki na szkle. Prostota w utrzymaniu schludności, niezniszczalność szkła, jak też jego oryginalność sprawiają, że warto w ten sposób upiększyć dom. Rozmaitego typu nadruki na szkle, bądź też kaseton szklany na ścianę, to marzenie wielu posiadaczy mieszkania.