Meble na wagę pozytywnego rozwoju dziecka, czyli jak ważne jest odpowiednie dobieranie stolików w przedszkolach

Przedszkola mają obowiązek zapewnienia kilkuletnim dzieciakom właściwe warunki do rozwoju. To w tym miejscu małe pociechy rozpoczną swoje przygody ze sztuką, aktywnością fizyczną, nawiązują koleżeńskie relacje. W pomieszczeniach przedszkolnych znaczącą rolę mają meble przedszkolne.

Pokój dziecięcy

Autor: BAGGI Design
Źródło: BAGGI Design
Jest to taki etap dorastania w którym nie liczy się wyłącznie śmieszna zabawa, w której stoliki i krzesła dla dzieci wykorzystywane są wyłącznie dla układanek, gier planszowych. Ważna jest przestrzeń edukacyjna, a taki właśnie użytek muszą również spełniać mebelki liczne w półki dla dzieci (więcej na stronie). To tu młodzi mają swoje regały na książki. Ten nawyk przyswajają już na wejściu do przedszkola, gdy przebierają się w przedszkolnych szatniach. Wcześniej nie miały możliwości nauczenia się tego rodzaju odpowiedzialności za schowanie własnych ubrań, przebywając pod parasolem kontrolnym rodziców.

Szatnie przedszkolne wymagają od dzieci wyuczenia ważnego nawyku.

Sprawdź obfite w zawartość przydatne notatki (https://www.przychodniazycie.pl/324,O-nas.html), zawierające potrzebne informacje na opisywany wątek – kliknij zatem tutaj oraz poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Poza chowaniem rzeczy do szafek, dzieciaki zapamiętują zasady, które na późniejszym etapie dorastania będą przestrzegać – „do sal wchodzimy tylko po przebraniu, w specjalnym obuwiu”. Stoliki i krzesła dla dzieci (źródło informacji) to także miejsca pierwszych integracji małych. To tu młodzi rozpoczną przygodę z wstępną edukacją.

Nie jest to rzecz jasna angażowanie na poziomie czytelnictwa szkolnego, (wprawdzie na tym etapie zdarzają się duże różnice programowe pomiędzy dziećmi) niemniej jednak już dzieci w zerówce spędzają na ćwiczeniach umysłowych więcej czasu niż młodsze maluchy. Warto wiedzieć, iż ten etap wzrostu dziecka wciąż oznaczony jest zwiększoną percepcją świata zewnętrznego. Młodzi uczą się działać w pierwszej wspólnocie niebędącej rodziną nie myśląc czy szatnie przedszkolne (sprawdź to) i meble są dobrze zaprojektowane dla ich potrzeb.

Pokój dla dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęte myśleniem i zabawą dzieciaki nie mają głowy na myślenie o tym jaki komfort mają w przedszkolu. Te sprawy leżą w gestii zarządców przeszkól, którzy powinni zapewnić młodym jak najlepsze meble i warunki, które pomogą w pomyślniejszym kształtowaniu wartości małych dzieci. Jeśli chcemy dać naszym wychowankom warunki, dzięki którym rozpoczną z sukcesem swój rozwój, warto zacząć już od przedszkola, by na buziach młodych dominował szeroki i autentyczny uśmiech, a płaczu było jak najmniej.