Masaż wodny w jacuzii – wady i zalety relaksacyjnych kąpieli

Wielu z nas marzy o osobistym jacuzzi, w którym można w pełni się zrelaksować i zapomnieć o żadnym stresie. Kojące masaże wodne mogą mieć zbawienny wpływ na psychikę. Dodatkowo tego rodzaju masaż pomaga również skórze i zmniejsza ból mięśni. Jacuzzi to więc nie jedynie relaks, ale także metoda na zdrowie psychiczne i fizyczne.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Jacuzzi to zazwyczaj nieduży basen, który ma hydromasaż. Woda jest nagrzewana i filtrowana. Kąpiel z masażem ma wiele zalet. Przede wszystkim likwiduje stres, w dodatku dzięki niej możemy wyzbyć się bólu mięśni. Ciepła woda może sprawić, że wygrzejemy stawy, poprawimy krążenie krwi i rozluźnimy wszystkie mięśnie. Należy wiedzieć, że hydromasaż może pomóc również w spalaniu tkanki tłuszczowej. W dodatku kąpiel w jacuzzi zmniejsza cellulit. W dodatku masaż jest zbawienny dla ludzi cierpiących na zaburzenia snu.

Choć wydaje się, że to forma relaksu dla wszystkich, jacuzzi ma szereg przeciwwskazań. Woda jest rzeczywiście bardzo ciepła, w związku z czym należy korzystać z masażu z umiarem, gdyż za długie przebywanie w wodzie o takiej temperaturze wysusza skórę i jest obciążające dla układu krwionośnego. Dodatkowo w jacuzzi mogą się rozwijać różne bakterie i grzyby, ponieważ czyszczenie (zobacz sprzątanie parkingów) jest pracochłonne i z tego powodu nierzadko niedokładne. Skoro masaże wodne są idealne dla osób z niedociśnieniem, osoby z zbyt wysokim muszą go omijać. Przeciwwskazaniem jest również menstruacja u kobiet. Nie powinno się przebywać w jacuzzi mając zapalenie pęcherza. Omijać takie miejsca należy również, gdy posiada się otwarte rany oraz wszelakie choroby skóry. Niebezpieczna jest niska krzepliwość krwi.

jacuzzi

Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie żyjemy niezwykle szybko. Czasami nawet nie wiemy jak mocno zestresowani bywamy. Ból mięśni może nasilić się także z powodu zbyt dużego napięcia. Codziennie spotykamy się z kłopotami, często nie możemy spać. Dodatkowo szybkie życie to również szybkie jedzenie, co sprzyja nadwadze i cellulitowi. Brak witamin psuje wygląd naszej skóry. Może się wydawać, że na te czasy nie ma dobrego lekarstwa, jednakże warto korzystać także z tak naturalnych metod na stres, jak masaż.

To naprawdę może nam niezwykle pomóc. Dzięki jacuzzi będziemy się wypoczęci, rzadziej będziemy narzekać na bóle, zyskamy spokój i zdrowie (link). Dodatkowo poprawimy swoją sylwetkę. Przy pomocny masażu wodnego można zdziałać niemalże cuda, w związku z czym każdy, kto odczuwa nadmierne zmęczenie i stres powinien chociaż raz wypróbować jacuzzi i zaznać pełnego relaksu.