Kominek- elegancja, czy kicz?

Kiedy słupki rtęci ukazują nam coraz mniejsze temperatury, a lato zmienia się pomalutku w niesamowite wspomnienia, pragniemy się przy czymś ogrzać. Nic tak lepiej nie ogrzewa, jak figlarny ogień z kominka.

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska

Płomień jest z człowiekiem od pradziejów. Jest też odzwierciedleniem domostwa i rodzinnej miłości. Ma też działanie terapeutyczne- patrząc się w żar, rozluźniamy się. Dlatego nie dziwi fakt, że wiele osób decyduje się na zainstalowanie w swoim mieszkaniu kominka.

Jeszcze niedawno na tego typu luksus mogły sobie pozwolić jedynie osoby, które posiadały budynki jednorodzinne. Teraz kominek można postawić również w zabudowie zagrodowej oraz w budynkach wielorodzinnych. Nie powinny one być wyższe niż 12 metrów wysokości, ani posiadać więcej niż 4 piętra.

Jeżeli zdecydujemy się na kominek w naszym mieszkaniu, mamy do wyboru mnóstwo nowoczesnych rozwiązań. Można postawić klasyczny murowany kominek, który kojarzy nam się z sielskimi klimatami. Ale dla amatorów bardziej awangardowych stylizacji również czeka coś ciekawego. Mamy do wyboru tradycyjne kominki opalane węglem lub drewnem, kominki gazowe oraz na biopaliwo. Następnym etapem jest wybór konkretnych części. W pierwszej kolejności drzwi kominkowe. W wielu sklepach, także tych w internecie, znajdziemy różne rodzaje, w różnych cenach.

Szyba kominkowa z robax.pl to także mnóstwo możliwości. Pamiętajmy, aby była wytrzymała na wysokie temperatury oraz atestowana. W sklepach odnajdziemy już rodzaje samooczyszczające się. Niezwykle modne jest także szkło gięte – gięte robax. Może być ono gięte po łuku, pod kątem albo w formie trapezu. Firmy robią tego typu szkło dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Można też zakupić odpowiednie akcesoria do kominka. Narzędzia kominkowe, czy standy tekturowe na drewno dobrze wyglądają w takiej samej stylizacji.Dla jednych kominek jest obrazem rodzinnego ciepła. Dla innych- bogactwa. A dla niektórych to kiczowaty przedmiot, który pokazuje brak dobrego smaku u właścicieli. Prawda pewnie leży gdzieś pośrodku.