Jakie żarówki do domu?

Wracasz niezadowolony do domu? Z miłą chęcią chwyciłbyś za koc po czym przespał jesień i zimę? Jest na to sposób. Z zimowej depresji wyciągnie nas dobre oświetlenie! Kiedy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety i lampy są zamiennikiem słońca.

światła led

Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowa zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Aby rachunek za energię nie wzrastał niepotrzebnie, dobrym pomysłem będzie zdecydować się na lampy ledowe. Żarówki wykonane w technologii LED nie pochłaniają zbyt dużej ilość prądu przy zaświeceniu. Nie ma miejsca tzw „uderzenie prądu”. Inaczej niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich trwałość. Diody LED nie gasną nagle, lecz subtelnie tracą swoją jasność. Kiedy zauważymy ich przygasanie, znajdziemy jeszcze dużo czasu na kupno nowego oświetlenia.

W momencie zakupu zwróćmy uwagę na markę i jakość wykonania żarówek, szczególnie jeśli kupujemy świetlówki kompaktowe lub lampy (zobacz oświetlenie pod szafki kuchenne) LED, które są droższe niż klasyczne. Warto zaufać cieszącym się uznaniem firmom produkującym Żarówki wyjątkowej jakości. Mamy wtedy gwarancję jakości i przestrzegania norm technologicznych. Nie zapominajmy, że żarówki ledowe potrzebują nieco czasu na rozgrzanie. Takie rozświetlanie może trwać parę minut, toteż jeżeli chcemy by błyskawicznie zapanowała jasność w mieszkaniu, warto zainteresować się świetlówkami kompaktowymi z funkcją QuickStart. W żarówkach typu LED istotna jest też sprawna instalacja oraz dobra oprawka, gdyż jeśli mamy jakieś zwarcie tudzież skoki napięcia w gniazdku, LED spali się dość szybko.

led

Autor: fleno.de
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc przyozdobić przestrzeń wokół domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj należało mieć na uwadze, iż oświetlenie zewnętrzne jest narażone na uszkodzenia powstałe z przyczyny oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wichura i niska temperatura nie są sprzymierzeńcami elektroniki, ale diody LED charakteryzują się wyjątkową odpornością na uderzenia. W technologii LED możliwe jest też osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroką paletę barw. Przez co możemy wymyślać na zewnątrz ciekawe dekoracje świetlne.