Wnętrza w stylu art deco to nie tylko polerowane drewno, ale także sporo elementów nowoczesnych

Wykańczanie swojego domu to bez wątpliwości najprzyjemniejszy, ale równocześnie najbardziej czasochłonny etap powstawania nowego miejsca do życia. Kiedy masz już dokładny pomysł na to, w jakim stylo wykończyć swoje gniazdko albo nie masz na to czasu i planujesz zaangażować projektanta wnętrz, wóWCzas z pewnością nie musisz się tym tak mocno przejmować.

Wózek inwalidzki, niepełnosprawni

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy jednak chcesz urządzić swoje mieszkanie samodzielnie, wtedy na pewno będziesz potrzebować ciekawych pomysłów. Jeśli na przykład podobają Ci się wnętrza urządzone w starym stylu i zawsze zachwycałeś się mieszkaniami prezentowanymi na przedwojennych filmach, wówczas być może dobrym pomysłem będzie postawienie na styl art deco.
Jak rozpoznać meble w stylu art deco? Przede wszystkim warto zwracać uwagę na ich niestandardowe kształty. Najczęściej mają mocno opływowe kształty, dzięki czemu meble te – choć niejednokrotnie pochodzące sprzed bardzo wielu lat – do dzisiaj potrafią zachwycić swoim wyglądem. Są też niejednokrotnie dość futurystyczne, dzięki czemu rewelacyjnie potrafią dopasować się do współczesnych pomieszczeń.
Wystrój
Jeśli mówi się o meblach w stylu art deco, nie sposób właściwie nie wspomnieć o geometrycznych wzorach – te pojawiają się właściwie na wszystkich tego typu meblach. Meble art deco najczęściej są także w mocno energetycznych barwach, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się na przykład w salonach – feeria barw potrafi spowodować, że nawet w zimny dzień można poczuć się pełen energii.
posiłki

Autor: stepaganini
Źródło: http://www.flickr.com

Z czego najczęściej zrobione są szafy (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/stylowa-rzezbiona-szafka-na-buty-150017-p-611.html) w stylu art deco? Nie da się zaprzeczyć, że w tamtych czasach niewątpliwie dominowały meble wykonane z egzotycznego drewna. Jeżeli jednakże marzy Ci się salon w stylu art deco z niewielką domieszką nowoczesności, wówczas zdecydowanie powinnaś postawić na meble wykonane z tworzyw sztucznych czy metalu. Takie meble w stylu art deco również można znaleźć właściwie wszędzie, a w dodatku wprowadzą one do Twojego salonu trochę nowoczesności.
Nie da się zaprzeczyć, że salon (meble tapicerowane) wykończony w stylu art deco bez wątpienia zachwyci wszystkich Twoich znajomych.

Od wielu lat przecież styl art deco jest właściwie synonimem luksusu – ale nie takiego jak na przykład w epoce baroku, ale luksusu w bardzo dobrym guście. Prawdziwe meble art deco są zazwyczaj niestety bardzo drogie, nie da się jednak zaprzeczyć, że takie przedmioty z duszą są równocześnie warte każdej przeznaczonej na nie złotówki.