Jaka łyżka okaże się bezpieczna do samodzielnej nauki jedzenia naszego malucha?

Nauka samodzielnego jedzenia jest dla naszego dzieciaka sporym wyzwaniem. Na początku potomstwo karmione jest przez opiekunów. Przychodzi jednak czas na samodzielne próby używania łyżeczki.
Dzieci niezwykle z chęcią jedzą posiłki, które ładnie i estetycznie prezentują się.

drewniany dom

Autor: 7th Groove
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza łyżka do własnoręcznego jedzenia, powinna być bezpieczna dla naszego brzdąca.

Jeśli jesteś zdania, że znajdziesz interesujące treści w internecie, to przejdź (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/de/gut-zu-wissen/) do omawianego problemu i kliknij w odsyłacz znajdujący się tutaj.

Najlepiej, aby była ona z plastku, z zaokrąglonymi brzegami. Bardzo istotny dla bezpieczeństwa malucha jest także trzonek łyżki, za który maluch ją chwyta. Trzonek powinien być na tyle wąski, aby maluch mógł samodzielnie go chwycić oraz na tyle szeroki, aby nie włożył sobie go zbyt głęboko do ust i nie pokaleczył podniebienia. Powinniśmy obowiązkowo sprawdzić dla jakiego wieku jest przeznaczana łyżeczka. Niektóre z nich możemy używać od czwartego miesiąca życia a odmienne od 5 lub 6. Pod uwagę trzeba wziąć również ciężar łyżeczki oraz jej głębokość. Ważny jest również jej kolor. Istotne jest również to, czy możemy myć ją w zmywarce. Idealny odcień łyżki będzie nasycony, gdyż łyżeczki plastikowe często barwią się na kolor marchewki lub buraczków.

Dzisiaj do kupienia mamy miękkie i bezpieczne dla dziąseł dziecka łyżki. kształt łyżki ułatwia precyzyjne wybranie jedzenia ze słoiczka a długi trzonek może ułatwić karmienie malucha. Jest to łyżka miękka, dlatego też potomstwo może używać jej sam bez obawy, że pokaleczy podniebienie lub dziąsła. Łyżki z silikonu są idealne do komfortowego oraz pewnego karmienia dziecka oraz do prób samodzielnego spożywania posiłków.

Dzisiaj również moglibyśmy nabyć elastyczne łyżki, jakie wyginają się w dowolnym kierunku. Dzięki temu można posługiwać się łyżką z większą prostotą. Można by kupić elastyczne łyżki, jakie mają zakrzywiony uchwyt.