Życie bez kształtów i kolorów? Prawdopodobnie nikt nie chciałby takiego życia, gdzie jest ciągle szaro i smutno

Jakie byłoby życie bez kształtów i kolorów? Smutnym biało-szarym posterem, na którym niby istnieją postacie, widoki i budynki, lecz tak właściwie wszystko jest płytkie. Życie bez kolorów byłoby czymś ciężkim do wytrzymania, bezcelowym, bez wielu dodatkowych radości, z których z łatwością można korzystać. No przecież, jaki to problem wybrać się na zieloną łąkę, do lasu czy nad morze. W każdym z tych miejsc kolory oraz inne doznania: zapachowe i słuchowe powodują, iż powraca chęć do życia. Takie i inne doznania są nam niezbędne każdego dnia, żebyśmy nie uschnęli ze smutku. Nie zawsze tak jednak się da?

gustowna sypialnia

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy pojawia się wiosna to wszystko już wiadomo: ciemne dni się skończyły, obecnie już będzie tylko lepiej i lepiej. Wszystko staje się zielone, zwierzęta budzą się do życia, a w powietrzu unosi się woń obietnicy, jaka jest dana zawsze, gdy powraca piękna pogoda. Niestety, jak każde zapewnienie, i to, musi się kiedyś skończyć. Gdy nadchodzi zima wszystko zamiera, tak samo i my, jednak nie powinniśmy tak tego odbierać. No tak, nie zawsze się udaje, jak coś się na coś reaguje to po prostu tak jest i nie ma na to wyjścia.

elegancka jadalnia

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz podczas jesieni może być pięknie, szczególnie, gdy mamy do czynienia ze złotą polską jesienią. Jest w tym czasie tak kolorowo, iż nie da się tego zestawić z niczym innym. Lato albo wiosna są, co prawda, o wiele bardziej kolorowe, ale na jesień kolory są jakieś inne, tajemnicze i jakby ponadczasowe, a aromat, który się w te dni unosi jest taki nam bliski, jak gdybyśmy go znali od zawsze. Podobnie jest w zimie. To smutna i zimna pora, lecz może też być, przy odrobinie chęci, czymś czarodziejskim. Padający śnieg, skrzypienie śniegu pod butami, szczypiący w policzki mróz… To także coś ciekawego. Niemniej, większość z nas nie zgodzi się z tą radością, tak więc pozostaje siedzenie w mieszkaniu i czekanie na wiosnę.

A jak się jest w domu to także się powinno urozmaicić nasze gniazdko. Jest dużo metod, jesteśmy w stanie na przykład skorzystać z fantastycznych ofert na dekoracje od firmy Nextime czy Rosendahl , możemy samemu pokombinować, odnaleźć inspiracje w necie, zaprosić swoich przyjaciół, którzy mogą coś podpowiedzieć. Naprawdę niedużo potrzeba, żeby życie stało się bardziej inspirujące, by nabrało jeszcze więcej kolorytu i kształtów.