Jak kupić tani projekt domu?

Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu.Nie jest to rzecz łatwa i trzeba poświęcić jej dużo czasu.

Budowę domu przeważnie zlecamy zewnętrznej firmie. Jest to zabezpieczenie solidnej realizacji i zadowolenia. Indywidualne projekty są droższe od tych już gotowych. Poza tym gotowe projekty uzyskamy od ręki. Jak krok po kroku kupić projekt (zobacz również makieta) domu?

Tanie projekty domów jak w obecnej chwili są dostępne dla każdego. Jakie czynności trzeba wykonać, aby zdobyć projekt? Pierwszym krokiem powinna być decyzja dotycząca miejscowości, w której chcemy zamieszkać, oraz wybraniu działki, na której ma znaleźć się nasz dom. Jeżeli wybraliśmy już działkę, trzeba sprawdzić czy posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, czyli mówiąc w skrócie jest to działka budowlana. Kolejnym krokiem powinno być zwrócenie się do zakładu gazowniczego, energetycznego oraz wodno-kanalizacyjnego odnośnie wydania warunków technicznych dostawy mediów do twojej działki. Nabądź, wyrys z mapy ewidencyjnej gruntu oraz wypis z rejestru gruntów dla działki własnej i sąsiednich. Po zdobyciu tych istotnych dokumentów zwróć się do geodety, który zrobi mapkę sytuacyjno-wysokościową przeznaczoną do celów projektowych. Z pełnym zestawem dokumentów śmiało można wybrać projekt domu.

Oferty projektowe.

Budowa drewnianego domu

Autor: pnwra
Źródło: www.flickr.com

W sieci możemy znaleźć bardzo dużo firm, które zajmują się architekturą. Przedstawią nam projekty domów piętrowych lub parterowych. decydując się na jeden z domów, które są będące do dyspozycji w agencji czy na stronie internetowej nie możemy mieć wątpliwości, że jest on wykonany w odpowiedni sposób. Powinniśmy dobrze zastanowić się nad naszym wyborem. Dobrym pomysłem jest ustalenie, czego oczekujemy od wykonania domu. Dzięki taki ustaleniom architekt może złożyć nam propozycję projektu, który spełnia wymagania. decydując się na rodzaj zamówienia przez internet mamy możliwość wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub bezpośredni kontakt z doradcą. Co powinien zawierać projekt domu? Głównie cztery egzemplarze dokumentacji technicznej uzupełnionej w część architektoniczna, konstrukcyjna oraz projekt instalacji wewnętrznych. Niektóre agencje proponują nam także dziennik budowy czy tablice informujące o budowie.