Główne zalety będące następstwem posiadania konta firmowego

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, na pewno analizujesz, po co Ci dodatkowe konto firmowe, jeżeli posiadasz już w banku konto osobiste. Fakt, w tej sytuacji jesteś w stanie co prawda korzystać z konta osobistego, ale musisz liczyć się z tym, iż łączenie transakcji prywatnych oraz firmowych może mieć niemiłe konsekwencje w momencie kontroli skarbowej.

Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Zamiarem osobnego firmowego rachunku bankowego jest oddzielenie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Przede wszystkim pomaga to w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, gdy właściciel firmy uzyskuje przychód również z innego źródła. Również, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w CEIDG, co może być mniej stresujące (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

Jeszcze do niedawna posiadanie konta firmowego wiązało się z dość wysokimi opłatami, które sięgały bardzo często kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Czy chcesz może otrzymać link do strony stopnie ze stali nierdzewnej, gdzie oczekują na Ciebie kolejne posty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Na szczęście w obecnej chwili jest już znacznie lepiej, a co więcej możemy liczyć na bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie działalności jest względnie proste, kiedy na bieżąco przychody pokrywają najnowsze wydatki. To jednak sytuacja wymarzona, która niestety nie zawsze ma miejsce. Niełatwo wtedy zaradzić tej sytuacji bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową. Jeśli zamierzamy modernizować firmę, dobrze jest zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm. Kredyty hipoteczne to głównie niskie oprocentowanie i niższe raty, ze względu na długi okres kredytowania. O kredyt hipoteczny mogą zabiegać firmy prowadzące działalność minimum rok czasu a także dysponujące środkami do przyszłej spłaty zobowiązań.Pewną wadą tego rozwiązania, skądinąd dość oczywistą, jest konieczność posiadania nieruchomości, jednak i w tym przypadku jest dobra wiadomość: niektóre banki akceptują nieruchomości należące do osób trzecich.

Jeżeli zaintrygowała Cię przedstawiana w tym poście kwestia, zweryfikuj treść (https://www.cosmohomes.es/?idio=17), którą najprawdopodobniej również uznasz za przydatną.

Jeśli więc firma nie posiada własnej nieruchomości, być może z odsieczą przybędą rodzice lub wujek właściciela.

Kategoria: Bez kategorii.