Jakiego typu narożnik nabyć do domu? O jakich kwestiach nie zapominać? Jakie parametry są najbardziej istotne?

Ażeby w pokoju było naprawdę wygodnie konieczny jest dobrze dopasowany narożnik, na którym możemy się relaksować, pooglądać film, poczytać ciekawą książkę czy najzwyczajniej w świecie sobie miło poleżeć.

Płytki Opulent Chic

Autor: Villeroy & Boch
Źródło: Villeroy & Boch
Wiadomo istotne, aby narożnik interesująco, estetycznie wyglądał, ale tak naprawdę równie istotne są tego typu kwestie jak funkcjonalność czy rozmiar.

narożniki

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy dużą rodzinę, to nie powinniśmy się wahać – kupmy duży narożnik. Producenci mają tego typu w swojej ofercie, dostępne są różnorodne kształty oraz rozmiary, tak więc łatwo tego rodzaju dopasować. Aby jednakże osoba była w stanie komfortowo wypoczywać, trzeba około 80 cm wolnego miejsca, więc dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy mebel o szerokości 320 cm szerokości. Godne uwagi są narożniki modułowe, a to dlatego iż te meble nowoczesne bardzo łatwo dopasujemy do każdego salonu.
Co interesujące, określone narożniki (kliknij tutaj) są w stanie składać się także z kilkudziesięciu modułów, a jesteśmy w stanie je połączyć i przestawiać, w jakie miejsca tylko chcemy. Tego rodzaju modułowe narożniki (odkryj stronę) więc do idealny pomysł do różnorakich mieszkań. Bardzo istotny jest materiał, którym obity będzie narożnik. Popularne są tkaniny, dość przytulne, o jakie bez trudności zadbamy. Oferowane są różne faktury oraz kolory, więc łatwo odnaleźć coś dla siebie. Kolejny wybór to tweed, szczególnie pasuje we wnętrzach w stylu skandynawski.

A może lepiej skóra? Wprowadzi do wnętrza ponadczasową elegancję, tak więc jak tak chcemy urządzić mieszkanie, to jest to dobry pomysł. Trzeba się nad tym zastanowić i wybrać zdecydowanie tak, jak będzie dla nas najlepiej, pod kątem naszych preferencji, ale i szeroko pojętej funkcjonalności.