Gdy podobają ci się surowy beton na ścianie

Ściany z betonu? Tak! Nowy trend częściej spotykamy w Polsce. Najlepiej komponuje się ze skandynawską bielą – wielkimi, otwartymi i jasnymi wnętrzami. Szukacie pomysłu na aranżacje z betonową ścianą? Zapraszamy do lektury!

beton we wnętrzu

Autor: Runtal
Źródło: Runtal
Jednym z miejsc, w których ściana z betonu jest idealnym pomysłem to łazienka. Wszystko możemy wykończyć białymi płytkami, połaczone z szarymi płytkami na podłodze. Jedną ścianę zostawiamy w stanie surowym, albo wykończmy ozdobnym tynkiem, który można znaleźć w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Znajdźmy jedynie tynk wodoodporny! Dobrze zrobimy łącząc ścianę z białą ceramiką łazienkową. Do tego tylko pozostaje nam dobrać stalowe dodatki. Gotowe!
Ściana z tynku będzie również ciekawie pasować w salonie. Mamy opcję zrobienia cementowej ściany tradycyjnie, bądź wyłożenia ściany dużymi betonowymi płytami. To zależy od tego, jaki ma być efekt. Co ważne, do szarych, tynkowych ścian będą dobrze wyglądać zarówno delikatne dodatki w ciemnych kolorach, jak i mocne, żywe odcienie – żółć, pomarańcz, czerwień. W aranżacjach, na które powołuje się lou na swoim blogu (betonowa ściana w salonie ) dominują właśnie takie odważne zestawienia.

Jak uważasz? Czy dane na opisywany temat są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz w nim dużo fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Pamiętać trzeba, że taka szara ściana wprowadzi do wnętrz swego rodzaju surowość i chłód. Z tego powodu doskonale nadaje się ona np. do pomieszczeń biurowych. Tylko od nas zależy, czy zdołamy ocieplić przestrzeń dodatkami – dywanem, krzesłem czy ciekawym obrazem na ścianie. Ważne by były w żywych, wiosennych barwach!