Dwie kondygnacje domu dwupiętrowego należy w jakiś sposób połączyć. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są schody.

Po wybudowaniu domu zostaje jedna z przyjemniejszych rzeczy, czyli jego zaaranżowanie. Jeśli o to chodzi warto kierować się oczywiście swoimi własnymi potrzebami. Chodzi o takie zaaranżowanie wnętrz abyśmy się w nich czuli swobodnie i komfortowo. Jednym z elementów wyposażenia są schody. Jakie mamy pod tym względem możliwości?

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście istotne jest to, by zrobić wcześniej rozeznanie i przygotować sobie projekt, co, gdzie ma zostać ulokowane. Rzecz jasna więcej pracy będziemy mieć z zaaranżowaniem domu dwupiętrowego. Dwie kondygnacje muszą zostać w jakiś sposób połączone. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są schody. Do wyboru istnieją różne ich rodzaje: mogą to być schody jesionowe (), wyprodukowane z metalu, zaprojektowane z drewna, czy z kamienia.

Najnowsze aranżacje uwzględniają również bardziej nowatorskie rozwiązania, jak przykładowo schody szklane, które niebanalnie prezentują się w domach rodzinnych. Powinno się je jednakże właściwie zabezpieczyć, by ograniczyć ryzyko pośliźnięć i nieprzewidzianych wypadków. Każdy producent schodów drewnianych przedstawia zwykle szczegółowe informacje na temat materiału z jakiego produkuje się schody i sposobów ich skutecznego zabezpieczenia.

Schody w domu mogą wyraźnie wpłynąć na jego aranżację. Nie tylko ze względu na kolorystykę, ale również ze względu na finezyjne ukształtowanie. Coraz częściej bowiem wykorzystuje się ciekawe konstrukcje schodów, które w ten sposób urozmaicają wystrój wnętrz. Interesująco zawijane, w kształcie ślimaka, geometryczne, nieregularne – dobieramy je pod kątem konkretnego stylu aranżacji wnętrz. W licznych przypadkach można je zastosować też jako przeważający akcent wewnątrz budynku.

Rzecz jasna schody to nie jedyny element na jaki trzeba zwrócić uwagę w czasie urządzania wnętrz, jednak dość istotny, tym bardziej, że służą zazwyczaj przez długie lata. Oczywiście, jeżeli nie mamy pomysłu na to jak ma wyglądać wystrój najlepiej poradzić się specjalisty, który dopasuje za nas wszystkie ważniejsze parametry i pomoże zaaranżować funkcjonalne, wyjątkowe wnętrze abyśmy się w nim dobrze czuli.

Sprawdź też inne archiwum artykułów poruszających niniejszy wątek – bez obaw – wejście za darmo (https://helectra.pl/pasywacja/), więc kliknij ten link.

Warto przejrzeć również różne projekty domów znajdujące się na licznych portalach powiązanych tematycznie. Czytaj też