Do jakiego rodzaju celów wykorzystuje się tzw. zwierciadło weneckie i z jakiego powodu jest ono tak ważne?

Lusterko jest jednym z takich patentów człowieka, bez którego nie możemy wyobrazić sobie normalnego życia. Przykładowo prawie każda dziewczyna ma w swojej torebce niewielkie lusterko, w którym może sprawdzić poprawność wykonanego przez siebie make-upu.
Ponadto w jakimkolwiek markecie z odzieżą moglibyśmy spotkać się w przymierzalni ze wspomnianym produktem.

lustro

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Jak inaczej możemy samodzielnie sprawdzić, czy kupowane właśnie ubranie będzie na nas pasować? Nie ma także łazienki, w której nie byłoby umieszczone nad umywalką jakiekolwiek większe lustro. Trochę mniej znanym miejscem, w jakim stosowane jest zwierciadło, jest komisariat. Stosowane jest tam tzw.kinkiet (zobacz sprawdź naszą propozycję)lustro weneckie, które ma taką cechę, że z jednej strony jest zwykła szyba, jednak z drugiej odbicie konkretnej osoby. Stosuje się je np. w czasie tak zwanych okazań, kiedy świadek jakiegokolwiek przestępstwa ma za zadanie rozpoznać spomiędzy kilku osób przestępcę, jaki dokonał danego czynu karalnego. Dzięki temu wynalazkowi świadek bądź nawet osoba pokrzywdzona może z małej odległości przyjrzeć się prawdopodobnemu sprawcy czynu karalnego.
Te w większym rozmiarze lusterka do przedsionka lub do łazienki, można by zakupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, z kolei te małe w kioskach lub marketach z kosmetykami.

Wykupują je nie tylko osoby indywidualne, ale także np. zakłady związane z fryzjerstwem, ponieważ tam także można odnaleźć dużą liczbę luster. Należałoby tylko niezwykle uważać, aby go przypadkiem nie stłuc, gdyż przesąd twierdzi, że karą za zbicie lustra jest aż siedem lat nieszczęścia.