Co musi gwarantować każdy wygodny fotel wypoczynkowy?

Dużo godzin w ciągu każdego dnia przebywamy w pozycji siedzącej, zatem bardzo istotny dla naszego organizmu jest rodzaj danego siedziska. O tym, jak musimy wybrać właściwy fotel, żeby był on komfortowy i funkcjonalny, dowiesz się z tego tekstu.

ubrania - malowidło

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy wymaga odpoczynku po ciężkim dniu w pracy, a idealne do tego celu okażą się wygodne fotele. A te, które zapewniają nam maksymalny komfort odpoczynku są jednoosobowe. Tylko jako ciekawostka należałoby dodać, że przez wzgląd na ten fakt, nazywane są krzesłem egoistów. W odpowiedni sposób wybrany fotel jest gwarancją naszego komfortu. Kupując taki fotel nie trzeba mieć na uwadze jedynie spraw wizualnych. Dzięki miękkiemu siedzisku, niezwykle wygodnemu oparciu oraz praktycznym podłokietnikom, bardzo długie przesiadywanie w tym samym miejscu nie okaże się wcale tak męczące dla naszego organizmu. Najistotniejsza przy wybieraniu fotela jest jego ergonomia.
fotele

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczy to zwłaszcza to, że tego typu fotel musi posiadać dobre siedzisko, zagłówek oraz kąt pochylenia oparcia, podłokietniki, lecz powinien być także dostosowany swym kształtem do ruchów osoby w nim siedzącej. Głębokość oraz szerokość siedzenia powinna wynieść przynajmniej 40 cm, natomiast materiał, z którego jest ono wyprodukowane powinien umożliwiać zagłębienie się osoby w nim siedzącej o 2-3 centymetry w dół.

Czy nie możesz przerwać tego wpisu? To dla nas niebywale miła informacja – zatem kontynuuj przeglądanie (http://www.archicom.pl/inwestycje/m-river-point/) na kolejnej witrynie.

Doskonałym dodatkiem do fotela będzie podnóżek, który pozwala solidnie się rozprostować i odpocząć wspierając nogi na takim samym poziomie oraz pozwala zachować właściwą pozycję.

Fotel w pokoju dziennym będzie świetnym składnikiem ozdobnym, jednak również doskonałym miejscem do odpoczynku po całym wyczerpującym dniu. Nowoczesne fotele moglibyśmy kupić w wersji standardowej lub też w rozkładanej. Dobierając meble wypoczynkowe do salonu warto mieć na uwadze względy wizualne.