Ciepło domowego ogniska – fałsz czy fakt? Wystarczy zżyta rodzina czy jednak wymaga się także istotnego gniazdka dla niej?

Codzienność sprawia, że myślimy nad tym czy to co mamy jest dla nas istotne. Tocząc walkę z wymaganiami, które utrudniają nam życie, próbujemy poprawić nasz standard życia na dłuższą metę. A od czasu do czasu wystarczy popatrzeć na detale i zacząć budować światopogląd od drobnych rzeczy, by coś w naszym światopoglądzie pękło. Uwierzyć w siebie, w krewnych? A może po prostu w drobne sprawy…

Żyrandol

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zbraknie nam czegoś kluczowego w codziennym życiu, to obserwujemy przyjaciół. Robimy test sprawdzający co powoduje, że są bardziej radośni, że tak im się w życiu powodzi i co my robimy niedobrze. (Polecamy żyrandole (polecamy kinkiet dla dziewczynki) nowoczesne tanie) Myślimy, że, że jedyne co musimy zrobić, to zacząć bytować tak jak oni (w sytuacji konkretnych przyjaciół lub żyć ich codziennością (znajomi – celebryci).

Daje nam to fantazyjne wrażenie, że uczymy coś, to jest komuś potrzebne, że to, co oni robią przeradza się w nasz udział. Nic bardziej mylnego, tracimy przez to postawy, które są ważne. Szczególnie widoczne to jest w sytuacjach, gdy jedno z opiekunów zostaje w domu nie pracując lub pracując w domu, które nie nakazuje ogromnego skupienia i może być robione bez kontroli. Innym przykładem, łatwiejszym, są młodzi ludzie, która dąży za trendami, jest wpatrzona w sławy oraz starszych znajomych.

Na szczęście ich iluzje przechodzą znacznie szybciej. Wszak kto z nas nie marzył być jak piosenkarz, sławny aktor albo po prostu normalny Łukasz z 3H za którym panny ustawiały się sznurem? Komfortowe życie zawsze nas wabiło. A wystarczyłoby stworzyć własną rodzinę, urządzić dom, wymalować ściany na pastelowe kolory i ustawić meble oraz jakieś proste tanie lampy podłogowe i tanie żarówki (). Do tego dużo miłości i opanowania, podlane staraniami o resztę rodziny i nie będzie okropnie. A żeby było dobrze, to wystarczy jeszcze załączyć kilka CV. Szczególnie, że w większych miasteczkach praca leży na ulicach. Może to tak tylko trochę minimalistycznie opisane, jest zawiera istotne koncepcje. Resztę pozostawiam do przemyśleń.