Łazienki w publicznych czy handlowych obiektach znacząco różnią się od tych w domu. Tak naprawdę sprowadzone są one do roli WC, gdyż najczęściej nie będzie w nich ani wanny ani prysznica. Będzie za to trochę więcej kabin i pisuarów, niekiedy nawet więcej niż dwadzieścia. Wynika to z faktu, że w obiektach tego typu najczęściej przebywa dużo ludzi i jeżeli byłyby tylko dwie kabiny to mogłoby się w pewnej chwili zrobić trochę ciasno i zaczęły by się ustawiać kolejki. Kabiny są przeważnie rozdzielane lekkimi ściankami, które mają zagwarantować odpowiednią dyskrecję i intymność, ale nie zajmującymi zbyt dużej powierzchni.
Tego typu łazienki publiczne najczęściej składają się z dwóch oddzielnych pomieszczeń, w jednym znajdują się właśnie pisuary i kabiny, natomiast drugie przeznaczone jest wodę jedynie na określony okres czasu, a potem automatycznie ją wyłączają. Mogą być albo włączane ręcznie, w których trzeba nacisnąć przycisk, albo w wersji automatycznej, w takim przypadku ich pracą steruje czujnik znajdujący się pod spodem.
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym istotnym elementem wyposażenia publicznych łazienek są plastikowe dozowniki mydła. Powinny się one charakteryzować dwoma bardzo ważnymi rzeczami, czyli prostą obsługą i dużą wytrzymałością. Zapewne każdy miał kiedyś pecha trafić na dozownik, przy którym musiał się zastanowić, jakim sposobem dostać się do mydła.
Poszukujesz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://www.wphw.pl/blog/czym-myc-lustro-aby-pozbyc-sie-zabrudzen-i-smug) na pewno Cię zainteresuje, ponieważ są tam dużo bardzo pożytecznych danych.
A jeśli próbował to robić w nieodpowiedni sposób, to zdarzało się, że taki dozownik nie przeżył poszukiwań. Przeważnie dozowniki mają postać niedużego pojemnika wypełnionego mydłem, zawieszonego na ścianie nad umywalką. W dolnej jego części umieszczona jest nieduża dźwignia, naciśnięcie której powoduje, że mydło wypływa na zewnątrz. Na zakończenie pamiętać też należy o tym, że użytkownicy łazienek powinno w jakiś sposób wytrzeć swoje ręce. Tu rozwiązań jest parę.
Bardzo często w łazienkach spotkać można ręczniki z papieru, które wprawdzie są bardzo wygodne, lecz stosunkowo drogie. Innym rozwiązaniem są plastikowe suszarki do rąk, włączają się one po przyłożeniu mokrych dłoni pod umieszczony na samym dole otwór i przy pomocy strumienia gorącego powietrza dokładnie mogą je wysuszyć – odwiedź stronę.