Kilkaset tysięcy nowych mieszkań – w którym miejscu je kupić?

Szacuje się, że w naszym kraju brak jest do najmniej kilkaset tysięcy nowych mieszkań. W szczególności na brak swojego własnego mieszkania narzekają młodzi ludzie, jacy założyli już swoje rodziny, a dalej mieszkają z ojcem i matką. Głównym powodem takiej sytuacji są niezwykle wysokie koszty zakupu, które jednak w Polsce nie będą miały odbicia w zarobkach.

mieszkania

Autor: Firma UBM
Źródło: Firma UBM
Z tego też powodu zdecydowana większość mieszkań jest kupowana na kredyt, a najnowsze obostrzenia polityki banków sprawiły, że jego uzyskanie zaczyna być jeszcze bardziej trudne. Ktoś, kto chce kupić swoje wymarzone mieszkanie ma do wyboru dwie możliwości.

Kliknij tu – ta unikalna strona www będzie dla Ciebie interesująca. Prezentowane na niej treści dotyczą zbliżonej problematyki, co artykuł, który teraz czytasz.

Może zakupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy też zdecydować się na mieszkanie nowe, wybudowane przez dewelopera. Obie te drogi mają swe wady i zalety, i zanim się podejmie decyzję o zakupie powinno się wszystko dokładnie sprawdzić.

Używane lokale często potrzebować będą odświeżenia lub remontu, ale są nieco tańsze niż z rynku pierwotnego i można w nich od razu zamieszkać.

Zainteresowały Cię informacje domy hiszpania kupno przedstawione w tym artykule? Bardzo miło więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi tekstami. Oczekujemy na opinię!

Z kolei lokal od dewelopera dostaje się w stanie surowym i trzeba włożyć dużo wysiłku w jego przygotowanie, ale wykonać to można dokładnie tak jak się chce.

Jeżeli ktoś się zdecyduje na zakup lokalu od firmy deweloperskiej to musi zwrócić uwagę na parę ważnych spraw, dzięki którym zminimalizuje ryzyko ewentualnych kłopotów. Deweloperzy Wrocław (sprawdź ofertę) bardzo często

mieszkania

Autor: International Labour Organization
Źródło: http://www.flickr.com

zaczynają sprzedawać mieszkania, jakich nawet nie zaczęto budować. To przyszli właściciele wpłacając nowe raty kredytu finansują kolejne etapy budowy. Dlatego też niezbędnie trzeba w podpisywanej z deweloperem umowie wpisać jak najwięcej szczegółów, a nigdy w życiu nie wierzyć słownym obietnicom, bo te przeważnie nie będą miały pokrycia w późniejszym okresie.

Należy zadbać o dokładne projekty mieszkania i wszystkich instalacji, analizę planowanych w najbliższej okolicy inwestycji oraz wpisanie umownych kar za spóźnienia. Przez to chociaż trochę można się będzie zabezpieczyć w przypadku, gdy rzeczywistość będzie odbiegała od obietnic.