Na co uważać przy wyborze dewelopera? Jakie dokumenty sprawdzić? Na co zwracać uwagę sprawdzając umowę?

Własne lokum to decyzja, nad którą należy się dobrze zastanowić. Już samo zdecydowanie się na ten krok poprzedza długi czas rozmyślań czy uda nam się taki plan sfinansować, czy faktycznie chcemy osiąść właśnie tutaj, a co dopiero inne decyzje. Bo tak naprawdę zdecydowanie się jaki typ mieszkania wybrać, o jakim metrażu jak też w jakiej lokalizacji to równie istotne kwestie. Do tego dochodzi też wybór firmy, która zbuduje takie mieszkanie. No właśnie jak wybrać pewnego dewelopera?

nowe mieszkanie

Osoby szukające dewelopera w dużym mieście mają utrudnione zadanie bo i wybór jest większy. Gdy kupujemy na przykład mieszkanie we Wrocławiu, to troszkę czasu upłynie nim sprawdzimy poszczególne firmy. A musimy zrobić to dobrze ażeby być pewnym, że mamy do czynienia z uczciwą firmą i nie zostaniemy oszukani np: . Chodzi tutaj o duże pieniądze dlatego też tym bardziej musimy być czujni. Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić to zobaczyć jakie taka firma ma rekomendacje dajmy na to w Polskim Związku Firm Deweloperskich, jednak to jeszcze nie będzie wystarczające aby czuć się pewnie. Dodatkową wiedzę warto zaczerpnąć z urzędu gminy odnośnie działalności gospodarczej, jak również z Krajowego Rejestru Sądowego, gdzie dowiemy się jaki jest stan finansowy firmy.

Jeżeli chcesz poznać coś naprawdę bardzo interesującego, sprawdź treść (http://wkg.pl/oferta/branze/inne/) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Czy nie ogłosiła upadłości, a może była przeprowadzana egzekucja sądowa lub też firma ma opóźnienia z płaceniem podatków. Różnego rodzaju informacje w tym zakresie powinny wzbudzić w nas czujność. Musimy również sprawdzić taką działkę, na której stanie budynek mieszkalny. Trzeba poprosić dewelopera o aktualny odpis aktu z księgi wieczystej. Z takiego dokumentu dowiemy się najważniejszych kwestii, a mianowicie czy to deweloper jest właścicielem działki, czy te informacje, które podaje są zgodne z rzeczywistością. Chodzi głównie o położenie i powierzchnię.

projekt mieszkania

Źródło: pixabay

Prócz tego następną istotną rzeczą jest to czy nie jest ona pod hipoteką. Trzeba dobrze przejrzeć warunki umowy. Zwrócić uwagę na czas to znaczy daty rozpoczęcia budowy oraz oddania mieszkania kupującemu. Dobrze ażeby daty były konkretne, a nie odnosiły się do okresów na przykład drugi kwartał roku.

Masz wielki problem z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego kłopotu? Z pewnością prędko pomoże Ci ta strona www (http://www.multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/).

Zobaczmy jaka jest forma płatności. Dobrze by była to zapłata w ratach, uzależniona od tego jak wyglądają postępy w budowie. Kluczowe jest też czy cena podlega waloryzacji. Jak widzimy jest tego dużo, a to i tak właściwie niezbędne minimum. Z tego powodu trzeba na sporo kwestii zwrócić uwagę gdy kupujemy własne mieszkanie.