Kilka sugestii, jak wynająć lokum dla swojej firmy we Wrocławiu

Stolica województwa dolnośląskiego to miejsce wyjątkowo przyjazne młodym biznesmenom. Jeżeli myślimy o rozkręceniu tu swojego biznesu, najlepiej na początku pomyśleć o wynajęciu lokum. Wbrew pozorom, najkorzystniejszą miejscówką wcale nie musi być ścisłe serce aglomeracji miejskiej. We Wrocławiu funkcjonują liczne kompleksy miejsc przystosowanych do pełnienia roli centrali firmy – jak chociażby Park Przemysłowy lub Park Biznesowy.

wrocławski rynek

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując lokalu dla siebie, powinniśmy skorzystać z pomocy firmy developerskiej. W województwie dolnośląskim funkcjonuje wiele przedsiębiorstw zajmujących się świadczeniem tego typu usług. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce online frazę „developer Wrocław”, aby natrafić na dziesiątki witryn. Profesjonalne firmy świadczące usługi developerskie monitorują podległe sobie budynki od chwili rozpoczęcia budowy aż do sprzedania albo wynajmu. Świetnie dzięki temu je znają i skutecznie potrafią poradzić coś najemcy.

Adresy takich przedsiębiorstw wyszukamy również w lokalnej gazecie, w dziale ogłoszeń, pod hasłem „developer Wrocław”. Lokum (sprawdź stronę) możemy też szukać samodzielnie, śledząc portale i fora ogłoszeniowe. Niezastąpioną pomocą ponownie okaże się Internet. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce sekwencji „lokale użytkowe wrocław” otrzymamy obfity spis stron z ogłoszeniami. Bez względu na to, czy poszukujemy lokum (odnośnik do serwisu) pod biuro, czy też sklep z odzieżą, czy piekarnię – bez problemu wyszukamy coś, co sprosta naszym oczekiwaniom. Tak jak w wypadku developerów, wiele ofert znajdziemy też w regionalnych ogłoszeniach w gazetach, pod frazą „lokale użytkowe Wrocław”.

Na co zwrócić uwagę, gdy już postanowimy obejrzeć jakiś lokal? Istotny jest kontakt z właścicielem – czy odpowiada na nasze telefony, udziela wyczerpujących odpowiedzi itp. Niewybaczalne powinny być wszelkie kłamstwa. Z lokum niezgodnego z opisem w ogłoszeniu, lepiej od razu zrezygnować. Zastanówmy się dobrze, czy lokalizacja sprzyjałaby naszemu biznesowi. Jeśli planujemy prowadzić kancelarię prawniczą, lokal położony między sklepem monopolowym a ciastkarnią nie pomoże zbudować wizerunku wiarygodnej marki.