Czy można targować się o niższą cenę, dobierając mieszkania deweloperskie?

Na rynku posiadłości powstaje dużo interesujących inwestycji mieszkalnych, więc oferta nowiuteńkich mieszkań gotowych do zakupienia jest istotnie przestronna. Decydując się na nabycie nowego mieszkania deweloperskiego, zdołamy wręcz przebierać w rozmaitych ofertach. Wyszukujesz mieszkania 2 albo 3 pokojowego? A może ciekawi Cię rozległe i duże mieszkanie z balkonem oraz komórką lokatorską?

mieszkanie deweloperskie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

A może wolisz coś mniejszego, przykładowo kawalerkę czy też mieszkanie typu studio? Chciałbyś mieszkać na ładnym osiedlu, w okolicy zieleni i pięknych parków i skwerów? A może bardziej pasuje Ci apartament w centrum miasta? Niezależnie od tego, którego mieszkania (więcej – https://www.archicom.pl/kawalerki-na-sprzedaz) poszukujemy – na pewno je odkryjemy. Znaczną rozmaitością cechują się też ceny mieszkań. Mieszania deweloperskie możemy kupić za 200 tysięcy złotych (kawalerki, nieduże mieszkania dwupokojowe), oraz także za 300 czy nawet 500 tysięcy (mieszkania trzypokojowe, apartamenty i tak dalej). Różnorodność cenowa jest naprawdę duża. Nim przystąpimy do nabycia mieszkania, naturalnie musimy ustalić swój budżet, dzięki temu będziemy wyszukiwać mieszkania, na jakie z pewnością nas stać. Jednak powinno się pamiętać o tym, iż mieszkania deweloperskie – LC Corp, a mówiąc bardziej szczegółowo ich wartość możemy też negocjować. Jeśli więc możemy sobie pozwolić na apartament za 200 tysięcy złotych, równie dobrze możemy oglądać mieszkania za 250 tysięcy, bowiem być może uda nam się zbić cenę.

nowe mieszkanie

Źródło: pixabay.com

Każdy deweloper spodziewa się tego, iż Klient będzie potrzebował negocjować cenę, w związku z tym nie bójmy się tego wykonywać. Wprost przeciwnie, starajmy się zbić z ceny. Żeby odnieść sukces, wskazane jest porządnie się do tego przygotować. Rozeznajmy się w cenach mieszkań w danej inwestycji, dowiedzmy się, jak wielkim zainteresowaniem się one cieszą, wskażmy na prawdopodobne wady czy też niedogodności (brak windy, brak balkonu i tak dalej.). To wszystko może wspomóc nam w zbiciu ceny. Nikt nigdy nie kupi mieszkania deweloperskiego za proponowaną przez dewelopera cenę, w związku z tym bądź pewny siebie oraz twardo pertraktuj warunki zakupu mieszkania.