Agencje nieruchomości – jak wygląda ich działanie?

Jeśli chcemy kupić, sprzedać lub wynająć mieszkanie bądź inną nieruchomość możemy to zrobić, korzystając z fachowej pomocy agencji nieruchomości. Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z takiej formy pomocy powinniśmy jednak wiedzieć, jakie czynności są niezbędne zanim pośrednik w naszym imieniu zajmie się sprzedażą, kupnem bądź wynajęciem nieruchomości.

mieszkanie deweloperskie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Działalność biura nieruchomości regulowana jest przepisami prawa. To prawo nakłada na biura nieruchomości konieczność zawierania z każdym klientem umowy na pośrednictwo. Dopiero, gdy taka umowa będzie podpisana, agent nieruchomości pracujący dla danego biura nieruchomości może zgodnie z prawem reprezentować naszą osobę. Przeróżne działania które mają na celu sprzedaż, kupno lub wynajęcie mieszkania za pośrednictwem agenta nieruchomości muszą zostać poprzedzone zawarciem stosownej umowy.

Nie czekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz opis, to czytaj też (https://oknar-internorm.pl/produkt/okno/pcv/kf-410) następne treści na ten temat. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Popularnością cieszy się rynek pierwotny Kraków, gdzie w stoli Małopolski istnieje bardzo duża baza mieszkań „z drugiej ręki”.

Biuro nieruchomości może klientowi zaproponować zawarcie umowy otwartej lub zamkniętej. Umowa pierwsza pozwala wybranej przez nas agencji poszukiwać odpowiadającej klientowi nieruchomości również za pośrednictwem innych, obecnych na rynku agencji nieruchomości (polecamy również omeganieruchomosci.pl). Drugi typ umowy taką możliwość wyklucza. Od pewnego czasu osoby, które mają w planach kupno nieruchomości spotykają się z określeniem „mieszkania deweloperskie”. Dla znacznej części osób pojęcie to jest mało zrozumiałe. Spróbujmy je odrobinę przybliżyć. Na ogół mieszkania deweloperskie to mieszkania, które w wielu wypadkach są jeszcze w budowie. W stolicy popularnością cieszy rynek pierwotny Warszawa.
biuro nieruchomości

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Zaskakująco duża liczba deweloperów działających na terenie Polski proponuje mieszkania w tak zwanym stanie deweloperskim. Są to zazwyczaj mieszkania, które ktoś, kto zdecyduje się je nabyć musi wykończyć. Jakie prace wykończeniowe czekają na właściciela po kupnie mieszkania od dewelopera w ogromnej mierze uzależnione jest od zawartej przez klienta umowy z deweloperem.

Zanim więc możliwe będzie wprowadzenie się do takiego mieszkania trzeba wykonać w nim naprawdę dużo prac wykończeniowych. Jeżeli komuś zależy na tym, aby do nowego mieszkania wprowadzić się w naprawdę krótkim czasie trzeba postawić na mieszkanie wykończone pod klucz. Jest to jednak opcja o wiele droższa. W końcowym rozrachunku tego typu rozwiązanie okazuje się być jednak naprawdę wyjątkowo opłacalne. Dobrze jest o tym nie zapominać.