Wizerunek okien wizytówką każdej dobrej żony

Żadna z kobiet nie wyobraża sobie własnego mieszkania bez pięknych firanek i zasłon. Wizerunek okien jest wizytówką każdej gospodyni. Wybierając firany do salonu, najwięcej możliwości znajdziemy w doskonałej bieli, czy écru.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże w bogatej ofercie rynkowej nie brakuje również firanek ciemnych, czy w barwne wzory. Jednak to, jak się ułożą na oknie i ile wysiłku trzeba będzie włożyć w ich efektowny wygląd, zależy od gatunku zastosowanego surowca.

Firanki – trzy grzechy główne

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
mocny i porządny żakard pasuje do pomieszczeń w stylu klasycznym dzięki rozmaitemu wzornictwu. Dobrze przepuszcza światło, w szczególności jeżeli wybierzemy tkaninę o gęstszym splocie, lub z wielkimi deseniami. Pranie żakardowych firanek nie wymaga nazbyt wielu problemów, można czynić to w pralce w niskiej temperaturze z co najwyżej delikatnym wirowaniem. I podobnie jak markizety, nie ma konieczności ich prasować, wystarczy mokre powiesić w oknie, a wyprostują się same pod swoim obciążeniem. Organtyna to nadzwyczaj efektowna, lśniąca i przejrzysta tkanina. Przepuszcza dużo światła, co jest wielką wartością szczególnie w pomies interesujący artykuł od alena-firany.plcy artykuł od

Koronki są misternie tkane w delikatne wzory i odpowiadają zwłaszcza do pomieszczeń umeblowanych antykami, bowiem podobnie jak one kosztują dużo. Lata temu z powszechnego przeznaczenia ręcznie splataną koronkę wyparła wyraźnie tańsza gipiura. Ta ostatnia to też gatunek koronki klockowej, nagminnie wykorzystywana do wykańczania firanek.
Czasami szersza gipiura może być wykorzys ciekawy artykuł od alena-firany.plwy artykuł od Wbrew pozorom, o doborze tkaniny na firankę nie przesądza jedynie jej wzornictwo i charakter wnętrza. Liczy się także funkcjonalność.