Sosnowa płyta stolarska – jej różne odmiany i największe zalety

Płyty stolarskie są to bardzo popularne „zamienniki”, dla dobrze poprzez nas wszystkich znanej sklejki meblowej. Występuje ona w wielu odmianach, Rozmiarach oraz kolorystykach, choć jeżeli chodzi o kolory to utrzymują się one w odcieniach drewna.

salon z telewizją

Autor: jonahbear2006
Źródło: http://www.flickr.com
Nasze osoby dzisiaj jednakże będzie interesować tylko pojedyncza kolorystyka, którą zwie się „sosną”.
wesele w stylu orientalnym

Autor: ChuWeiHunG IPhoto
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz pisany dzisiaj temat, a więc najzwyczajniej płyta stolarska sosna – jest to jak widać po tym co wyżej odpowiednik sklejki meblowej, lecz tak naprawdę takiego typu płyta stolarska bywa o wiele bardziej wytrzymała. Mimo wielu podobieństw do wspomnianej sklejki (obie są zaliczane do jednych z najstarszych półfabrykatów stosowanych w meblarstwie, obydwie mają po kilka warstw), płyty stolarskie odznaczają się w szczególności sporo mniejszym ciężarem. Są one wytwarzane głównie w celu wyrównywania przeróżnych odkształceń, które to powstają na powierzchni drewna głównie z powodu jego (drewna) pęcznienia oraz skurczenia się. Takie połączenie pomniejsza dosyć silnie podatność drewna na napomknięte „problemy”. Dobrze jest wiedzieć, iż wszelkie płyty stolarskie (http://www.pomagier.eu/) występują w kilku odmianach (i WCale nie chodzi tu o temat ich kolorów) – wśród takiego typu płyt wyszczególnimy ponad wszystko tak nazywane płyty „suchotrwałe”, „wodoodporne”, oraz takie całkowicie zwyczajne i najmocniej popularne, a więc okleinowe.

Te podane jako ostatnie ukazują się w przeróżnych kolorystykach, w szczególności w ciekawiącej nas dzisiaj sośnie, lecz również w kolorach dębu, jesionu, czy też buku, oraz olchy, nie wspominając już o kolorze brzozy. Na koniec dodajmy, że wszystkie płyty można dobrać pod względem grubości i wielkości.