Rodzaje żarówek i opraw LED

Są żarówki, które w chwili obecnej potrafią właściwie zdziałać cuda oraz – mimo że wydawać się może to nieco niemożliwe – pomóc zaoszczędzić koszta za prąd, a także można stosować je bez obaw o jakiekolwiek przykre konsekwencje.

pokój

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Są modele, które stosuje się w pomieszczeniach, gdzie panują ciężkie warunki, z kolei światło to niezbędny element każdej pracy. Wówczas pomyśleć warto o lampach (odwiedź stronę), które najlepiej się sprawdzą.
funkcjonalność

Autor: vladimix
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Jedna z nich to tak zwana oprawa hermetyczna LED, znajdująca własne zastosowanie przede wszystkim w halach przemysłowych i produkcyjnych. W szczególności są one przystosowane do pracy w ciężkich warunkach środowiskowych i lokalizacjach, gdzie wilgotność przekracza normy, z kolei zapylenie sięga wręcz zenitu. Wówczas oprawy te sprawdzą się najlepiej, dając światło, które może przebić się przez pył, a równocześnie idealnie oświetlają budynek. Niektóre z nich stosuje się je w obiektach zewnętrznych, np. na wielopoziomowych parkingach oraz wiatach, gdzie bez względu na porę dnia oraz nocy światło jest niezwykle potrzebne. Dodatkowo, spotkać je można chociażby na tarasach oraz balkonach, ogólnie rzecz biorąc – wmiejscach zadaszonych. Jak ich nazwa wskazuje – hermetyczne oprawy nie przepuszczają wody, ani też nie dopuszczają do ich wnętrza gazów, które mogą być dużym zagrożeniem.
W tego typu miejscach świetnie sprawdzi się także żarówka LED 7W, która zapewnia światło (zobacz więcej w tym serwisie) najwyższej jakości.

Dodatkowo, umożliwia ona zmniejszenie rachunków za prąd i – co ważne – daje światło o dużym natężeniu. Warto też wspomnieć, iż model ten w żaden sposób nie męczy oczu, dlatego też przy ich świetle można pracować lub czytać. Posłużyć mogą również przez długi czas.