Patelnia indukcyjna – kilka słów o jej wadach i zaletach

Kuchenki indukcyjne coraz to bardziej stają się nieodłączną cząstką naszego życia – szczególnie dzięki temu, iż nie używają one otwartego ognia do grzania potraw. Jednak jak się okazuje, na takie kuchenki nie każdy „garnek” się nadaje i to samo tyczy się interesujących nasze osoby dziś patelni.

Świąteczny stół

Autor: Porto Bay Events
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz pisany dzisiaj temat, czyli dokładnie mówiąc patelnia indukcyjna, bywa „garem”, którego to wielu z nas stosuje nawet każdego dnia. Potrawy przygotowywane na jakiejś patelni zwykle kojarzą się nam z jedzeniem dość tłustym, jednak na porządnej patelni zazwyczaj nawet nie musimy używać oleju.

Interesujesz się tym działem? Czytaj więc jeszcze dalej o tym wątku w nowym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Z innej zaś strony istnieje bardzo duży procent ludzi, którzy preferują smażone jedzenie – z tego powodu właśnie producenci wymyślają coraz to nowsze odmiany patelni. Co do samej patelni na kuchenkę indukcyjną to bywa ona dosyć wyjątkowa – jest tak za sprawą pewnego faktu, iż owa patelnia nadaje się na każdą kuchenkę, jednak jedynie o właściwości indukcyjnej, a więc „bez ogniowej”. Nadal w wielu kuchniach znajdują się standardowe kuchenki – na nich tego rodzaju patelni raczej nie winniśmy stosować (poza pewnymi wyjątkami), co daje wielu osobom pewnego rodzaju ograniczenie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy wpis (https://dreamsdesign.pl/oferta/stelaze) – tam wyszukasz masę ciekawych artykułów oraz postów. Nie czekaj tylko klikaj!

Dobrze wiedzieć, iż podobnie jak w przypadku zwykłych patelni, te indukcyjne posiadają przeróżne powłoki, kolory, wzornictwa – często jest w ten sposób, że jeżeli wybierzemy odpowiednią powłokę patelni, mamy możliwość zastosować ją na zwykłej kuchence (tyczy się to zazwyczaj powłok ceramicznych).

Dobrze jest wiedzieć, iż nie bez żadnego powodu tego rodzaju patelnię przezywamy „indukcyjną” – ogólnie dno takiego typu patelni bywa przystosowane pod wspomniana kuchenkę indukcyjną – mamy możliwość to poznać po charakterystycznym dnie, na którym znajdziemy zwykle czerwoną „kropę”.