Nasze biuro nie musi być takie jak inne!

Nawet zwykły freelancer powinien posiadać biuro: takie miejsce, które służy wyłącznie do pracy. Jeśli kogoś nie stać na wynajem lokalu biurowego lub najzwyczajniej w świecie na ten moment nie dostrzega takowej potrzeby niech przynajmniej zaaranżuje dobrze jakieś pomieszczenie we własnym domostwie.

tapeta

Autor: Steven Falconer
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet jeśli będzie również w nim sypiał, tak czy siak przydałoby się nieco porobić przeróbek, aby wreszcie mieć biuro. Zostało dowiedzione, że trudno zarabiać poważne pieniądze bez właśnie własnego biura! Zatem trochę rad o urządzaniu własnego biura. W sumie nie można rzec, iż typowy czytelnik będzie miał bardzo duży kłopot z tym, aby odpowiednio ustawić wszystko co istotne, ale jakby nie patrzeć nie należy nie zapoznać się z owymi radami!

Zapamiętać należy o tym, że w gustownych warunkach sporo fajniej można pracować. Może zatem godna uwagi jest jakaś tam fototapeta do biura? Gustowne fototapety spowodują, iż nawet niewielkie biuro, stosunkowo typowe, nie wyróżniające się zbytnio, nareszcie spełni wszelkie nasze wymagania. A zresztą tak naprawdę nie chodzi o tylko nasze prywatne oczekiwania: zapewne we własnym biurze będziemy od czasu do czasu przyjmowali klientelę.

Miła fototapeta na wymiar, lokalu biurowego, pomieszczenie jest nieistotne, na nasze szczęście może być szybko wymieniona na inną. Sporo osób właśnie tak robi. A więc jeżeli zauważymy, iż w naszym miejscu pracy przyda się nieco zmian na lepsze, najzwyczajniej w świecie wymieniamy fototapetę – zamiast Chicago powiedzmy będziemy od dzisiaj mogli się patrzeć na jeziora, rośliny bądź Florencję. Możliwości jest sporo: a nawet jeśli ktoś z nas jest zakochany w sobie może zamówić fototapetę ze swoją podobizną. Choć to jakby nie patrzeć mega dziwny pomysł: w zasadzie nikt z nas nie lubi zbytnio ludzi o osobowości narcystycznej.

Postawmy również na jednak minimalizm. A więc nie ma sensu w zawalaniu własnego biura wszelkiego rodzaju bibelotami. Niby po co to komu? Tylko się będziemy bardziej rozpraszali, co z pewnością niekorzystnie wpłynie na wydajność pracy. A więc biuro (systemy szklane) musi pomagać nam w codziennej pracy!