Nastrój egzotyki w naszej łazience

Świat, co nas otacza jest coraz bardziej modernistyczny. Mamy do dyspozycji najlepszej generacji telefony a także komputery, prowadzimy auta na prąd. Jednak w dekoracji wnętrz wciąż widać, że wiele ludzi choruje na postmodernistyczną nostalgię.

Jeśli chcesz w swojej łazience stworzyć atmosferę niczym w tureckiej łaźni, mamy na to sposób.
Wówczas najistotniejszym elementem będzie z pewnością mozaika kamienna. Jest to rozwiązanie trochę bardziej kosztowne niż nabycie kafelek, lecz wspaniały efekt jest gwarantowany. Możemy wymyślić sobie dowolną kompozycję, bowiem projekty (polecamy Dekoracje wnętrz aplusdesign) produkowane są indywidualnie. Toteż tutaj będziemy mieć wielkie pole do popisu. Mozaika kamienna doskonale odda dowolny klimat orientu, który pragniemy wyczarować – bizantyjski, indyjski czy turecki – . Do tego wolnostojąca, złocona wanna i nic poza tym na posadce nie będzie nam potrzebne. Może poza kilkoma kwiatkami doniczkowymi, które nie lubią od słońca oraz uwielbiają wilgoć.
Przy tak wykonanej podłodze, pozostaje nam jedynie nałożyć płytki ścienne, właściwie dopasowane do mozaiki. Jeżeli wybraliśmy kolorowy wzór na podłodze, powierzchnie ścian lepiej będzie pokryć stonowanym kolorem, żeby uniknąć kiczu. Konieczne jednak będzie powieszenie jakiegoś ciekawego malunku, w stylizowanej ramie. Dzięki temu, nasze płytki ścienne będą odpowiednio zaakcentowane – . Pamiętajmy także o zwierciadle, które w orientalnej aranżacji pełni bardzo ważną rolę. Dodatkowo, przy typowaniu mebli, możemy postawić na ciemniejsze drewno, które wtopi się w kompozycję.
tableau - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracja łazienki od początku to bardzo dobra zabawa, jeżeli tylko wiemy, w jakiej stylistyce pragniemy ją przeprowadzić.

Obecnie do łask powrócił styl egzotyczny, pełen przepychu, który jest bardzo chętnie wykorzystywany przez młodych ludzi. Jeżeli chcesz wykorzystać go w swej łazience, koniecznie zainwestuj w mozaikę kamienna na podłogę.