Lustra – czyli, odbicie świata nie w każdej sytuacji we właściwej perspektywie

Co czyni lusterko każdziutki widzi – jego zadaniem bywa odzwierciedlić to, co znajduje się naprzeciw niego. Jednak dla sporo z nas samych, lusterko jest nawet i przekleństwem, zważywszy na to, że nie każdy widzi wewnątrz niego to, co powinien zauważyć.

Sprzątanie mieszkania i domu

Autor: International Labour Organization
Źródło: http://www.flickr.com
..
Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
lustra

Autor: IKEA
Lustrzane odbicie, czy też odzwierciedlenie w lustrze – nie ważne w jaki sposób powiemy, liczy się efekt, jaki to te słówka dają. Dla tych spośród naszych osób, którzy bywają zadowoleni swoją powierzchownością, lustro – więcej i więcej – wręcz wyśpiewuje do niego, pokazując coś, z czego bywa zadowolony każdego dzionka, budują jego, czy jej pewność siebie. Jednakże jak wszyściutcy wiemy, niemalże każdy widzi wewnątrz siebie jakiegoś typu „skazę”, który to sprawia, że patrzenie na siebie w lusterku często jest przypomnieniem złej chwili, lub oznacza spoglądanie na jakąś rzecz, z czego nie jest się uradowanym. Brzydka cera wraz z trądzikiem, sznyt po jakiegoś typu skaleczeniu, siniaki na twarzy czy też innego rodzaju częściach ciała, zwały tłuszczu, których to nie pragniemy ukazywać a tym bardziej widzieć – to wszyściutko są rzeczy, które dla sporo osób oznaczają wręcz wykluczenie społeczne, które sami na siebie ściągają. Trzeba powiedzieć, że odzwierciedlenie lustra za każdym razem bywa z nami brutalnie szczere, ukazując naszym osobom wszyściutko to czym jesteśmy.

Jednakże to od nas tak naprawdę zależy, jaką rzecz w nich ujrzymy – czy nieładnego, grubaśnego człowieka pełnego skaz, czy kogoś o przepięknych oczach, które mają możliwość całkowicie zniwelować skrzywiony obrazek samego siebie? Jedynie do nas zależy jak siebie „zobaczymy” w odbiciu lustra. Jednak należy pamiętać o jednym – my przenigdy nie ujrzymy siebie w taki sposób, jak widzą nasze osoby najbliżsi.