Kupujemy płytki do łazienki. Czym się kierować w czasie podejmowania decyzji?

Wybranie odpowiednich płytek do łazienki nie jest rzeczą łatwą. Z pewnością ten, kto nieraz już musiał wykonać takie zadanie wie dobrze, iż oferta w sklepach jest naprawdę duża. Dlatego też ciężko się zdecydować oraz ciężko wybrać płytki tak, by pasowały do siebie idealnie.

zestaw

Autor: Casey Hugelfink
Źródło: http://www.flickr.com
Czym w związku z tym kierować się przy wyborze płytek do łazienki?
Nie zapomnijmy o tym, by w czasie wyboru płytek myśleć zarazem o całym wnętrzu. Aby nie traktować tych rzeczy odrębnie, tylko jako część całości. Płytki bowiem powinny być jakby tłem dla wystroju. Dlatego nie powinny zbyt mocno wychodzić na pierwszy plan. Pamiętajmy też, iż sporo możemy uzyskać używając różnych wstawek, które w małych ilościach będą piękną ozdobą łazienki.
Bez wątpienia niesamowicie popularna jest łazienka w jasnych odcieniach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo sprawia ona wrażenie utrzymanej w czystości i przestronnej. Jasność ta daje dużo energii, choćby rano gdy wstajemy wcześnie. Jasna tonacja z reguły wykorzystywana jest w całym lokum, z tego powodu łazienka w takim stylu bardzo wpasowuje się w koncepcję całego mieszkania. Niektórzy decydują się na całkiem białe płytki Tubądzin w całej łazience. Kiedy dodać do tego stalowe baterie oraz szkło, to powstaje łazienka niesamowicie nowoczesna. Dla niektórych zdaje się ona za zimna jak również za bardzo sterylna, dlatego na pewno nie każdej osobie przypadnie do gustu. Zdecydowanie częściej ludzie decydują się na troszkę cieplejsze barwy, jak beż, jasny piasek albo wanilia. Powodują one, że pomieszczenie zdaje się być bardziej przytulne. Nawet jak łazienka wydaje nam się zbyt jasna to bardzo łatwo można ożywić ją, używając akcentów kolorowych, lub też dodając trochę naturalnego drewna w akcesoriach łazienkowych .
Gdy chcemy natomiast zaakcentować jasne urządzenia sanitarne doskonałej klasy, to płytki ciemniejsze będą doskonałym rozwiązaniem. Na ich tle bowiem będą one widoczne oraz będą wychodziły na pierwszy plan. Poza tym, dzięki zastosowaniu ciemnych płytek możemy osiągnąć bardzo ciekawy efekt tajemniczości. W połączeniu z nastrojowym oświetleniem dostaniemy piękny efekt. Już częściej osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz, proponują taki ciemny wystrój architekt wnętrz małopolskie nawet do małych pomieszczeń.

Robią to po to, aby otrzymać efekt bardzo tajemniczego i nastrojowego pomieszczenia do kąpieli. W takim miejscu można z powodzeniem oderwać się od zewnętrznego świata. Trzeba zastanowić się nad tym, jaki chcemy otrzymać nastrój w naszej łazience. W takim wypadku wybór będzie prostszy.