Jakie akcesoria pozwalają zadbać o właściwy poziom higieny w toaletach publicznych?

powietrze
Utrzymanie odpowiedniej higieny w niektórych miejscach jest trudniejsze aniżeli w innych. Dotyczy to na przykład szaletów miejskich, z jakich korzysta wiele osób.

powietrze
Autor: justgrimes
Źródło: http://www.flickr.com
landszaft - odzież
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju rozwiązania powodują, że możemy korzystać z nich bez strachu o swoje zdrowie?
W publicznych toaletach powinno być jak najmniej akcesoriów, jak i produktów higienicznych wielorazowego użytku. Z tego względu też zamiast ręcznika podobnego do tego, który posiadamy we własnych mieszkaniach, jest suszarka do rąk, lub też dozownik z ręcznikami papierowymi. To najczęściej spotykane rozwiązania, dzięki którym nie trzeba się martwić bakteriami.

suszarka do rąk
Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Następną rzeczą jest mydło, jakie w toalecie musi się znaleźć. Natomiast ustawienie zwyczajnie kostki jest dość niehigieniczne. Z tej przyczyny też przydatne będą dozowniki na mydło, dzięki którym wiele osób nie musi korzystać z jednej kostki, przez co bakterie, jakie znajdują się na rękach nie przechodzą na innych.
Trzeba pamiętać także o tym, iż także na samych kranach mnożą się wielkie ilości zarazków, jakie znajdują się w to miejsce, gdyż wychodząc z ubikacji, musimy dotknąć kurków odkręcających wodę. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem okazują się krany z fotokomórką. W taki sposób nie musimy ich dotykać, a jedynie należy zamachać ręką, co włączy wodę na krótki czas, w którym powinniśmy zdążyć umyć dłonie. Po tym czasie strumień automatycznie się wyłączy.

Powyższe sprzęty powinny znaleźć się w każdej z toalet miejskich. Jeszcze jakiś czas temu było z tym różnie, natomiast dzisiaj w remontowanym szalecie to już na szczęście wymóg.