Jak wybierać dywany do szkoły czy przedszkola? Na co zwrócić uwagę?

Gdy nadchodzi koniec szkolnego roku, to w wielu szkołach i przedszkolach wykonuje się mniejsze albo większe remonty. Te bardziej znaczne naprawy wykonywane są niezbyt często, raz na jakiś czas, bardziej małe zaś dosyć często.

Przedszkole i zabawa

Autor: Sztuka Dwadziesciaczteryh
Źródło: http://www.flickr.com

Należy przecież wymienić część mebli czy ozdób, a także dywanów.
Przed zakupem powinniśmy pomyśleć nad jego właściwym rozmiarem. W tym celu należy wziąć pod uwagę wielkość sali, w jakiej dywan będzie rozłożony. Przedszkolne sale można właściwie podzielić na trzy grupy, które detdywan – hiperłącze do strony -ują nadające się rozmiary. Do najmniejszych sal najlepsze są dywany do przedszkola jakie maja rozmiar 2 na 3 metry. Jak planujemy ułożyć dywan od ściany do ściany, to korzystniej zdecydować się na wykładzinę dywanową, jaką zamontujemy na stałe do podłoża.
Dywan natomiast najlepiej wybrać w taki sposób, aby jego wzór był dostrzegalny i niekoniecznie przysłonięty przez mebel. W większych salach mamy jak najbardziej większe możliwości, możemy więc wybrać parę wariantów. Pierwszym z nich jest dobór dywanu dużego albo nawet bardzo dużego. W tej sytuacji mieści się on w granicach 2 na 4 metry, a nawet 4 na 5 metrów. Taka wielkość jest najczęściej odpowiednia i jeden dywan wystarcza. Najbardziej trudnym do zagospodarowania miejscem są wąskie, lecz długie sale. W takiej sytuacji wybiera się najczęściej dywany przedłużane, jakie tworzą wrażenie powiększonego chodnika dywanowego.

Ciekawym przykładem jest rozmiar 2,4 na 4 metry.

Jak najbardziej w takim wypadku można pomyśleć o dodaniu stref za pomocą małych dywanów, jakie będą odpowiadać kolorom albo wzorem do najważniejszego dywanu w sali. Miejmy na uwadze, że dywan do szkoły czy przedszkola zawsze najlepiej wybierać tylko w profesjonalnych sklepach, jakie świadczą swoje usługi sprecyzowanej docelowej grupie, jednostkom oświatowo -wychowaWCzym- zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.