Jak intrygująco i równocześnie modnie urządzić wnętrze przedpokoju albo korytarzyka

Przedpokój albo korytarz łączący drzwi wejściowe z pokojami i innymi pomieszczeniami jest wizytówką całego domu – do takich wniosków dochodzimy najczęściej dopiero wtedy, gdy odwiedzamy kolegów w ich świeżo odremontowanym lokalu mieszkalnym, bo we własnym M3 raczej jesteśmy o dużo mniej spostrzegawczy. Choć gości zazwyczaj zapraszamy do dużego pokoju bądź kuchni, to mimo wszystko pierwsze, a równocześnie najważniejsze wrażenie na młodszych braciach lub znajomych robi pomieszczenie, które widzą najpierw.

przedpokój

Autor: spinster cardigan
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd przedpokój powinno się wyposażyć nie gorzej niż inne pokoje.

Przeczytaj ten artykuł, to również stanowi świetny artykuł prezentowanego tematu. Nie zwlekaj i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

Przedpokój czy sień to pomieszczenia dość łatwe do umeblowania, szczególnie gdy mieszka się w wieżowcu. Przeważnie właściciele umieszczają tutaj wieszaki na okrycia wierzchnie, stojaki na parasolki, szafki na buty. Już w zeszłym wieku do przedpokoi oraz sieni wstawiano tzw. garderoby, czyli sprzęty, które są, by tak to ująć, wielofunkcyjne, bowiem można w nich trzymać wszystkie rodzaje okryć, a prócz tego wiele modeli ma też wbudowane lustro – sprawdź tu. Dzisiaj garderoby nadal są produkowane, zatem warto rozważyć ich kupno. Na szczęście sklepy są bardzo dobrze wyposażone, a jeżeli ktoś ma niemałe kłopoty z wyborem modelu, ten być może zdecyduje się na garderobę w stylu vintage bądź prowansalskim – te oryginalne sprzęty od razu przykują wzrok przybyłych.

ciekawa aranżacja wnętrza

Autor: Bethesda Apts
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast ci, którzy posiadają niewielkie mieszkanie w bloku nie zawsze zechcą wstawiać do przedpokoju choćby najmniejszy mebel. Wtedy można zupełnie zrezygnować z kupna sprzętów, a zaoszczędzone pieniądze wydać na odnowienie ścian albo podłogi. W latach 80 ubiegłego wieku modne były boazerie, a obecnie również nie powinno się ograniczać się do kupna kilku puszek farby. W zamian można rozglądnąć się za panelami. Te drewniane w dalszym ciągu cieszą się popularnością, ale można także dostać panele ścienne tapicerowane i te wyprodukowane z PCV. Niesztampowo wyglądają też ozdobne kafle, np. imitujące cegłę. Żeby zachować zasadę złotego środka można panele bądź boazerię umieścić tylko na jednej ścianie – wtedy mamy pewność, że nasz pokój nie będzie przypominał wystaw w hipermarketach budowlanych. Podłogę najrozsądniej wyłożyć płytkami ceramicznymi – parkiet o wiele trudniej wyczyścić i chronić przed śniegiem wnoszonym z dworu. A jeżeli już wybraliśmy panele ścienne tapicerowane, to można zainwestować w niepokaźnych rozmiarów chodnik, żeby nasza bardzo funkcjonalna podłoga dobrze skomponowała się ze ścianami.