Godne polecenia produkty przydatne przy wykończeniu łazienki i kuchni

W trakcie remontu domu oraz prac wykończeniowych potrzebujemy wielu materiałów i specjalnych sprzętów. W marketach specjalistycznych mamy naturalnie ich ogromny wybór. Często problematyczną kwestią jest urządzenie łazienki i kuchni. Lecz co nam pomoże w kreacji naprawdę funkcjonalnego i pięknego pomieszczenia?

remont mieszkania

Źródło: pixabay.com

Piekny design łazienki to ogromny walor, dlatego nieraz warto wymienić leciwą, niszczejącą glazurę, aby odświeżyć wnętrze. Oczywiście przedtem trzeba dokonać rozsądnego wyboru płytek. Rynek jest przesycony ich przeróżnymi rodzajami. Płytki Opoczno kuszą mnóstwem tekstur, barw, tonacji, deseni, czy faktur (farby Dekoral na Ceneo). Właściwie dobrane potrafią nawet powiększyć wizualnie nawet najmniejszą łazienkę. Dzięki kontrastom także możemy wizualnie manipulować wielkością pomieszczenia. Ale sam wygląd glazury to nie wszystko, ponieważ liczy się przede wszystkim ich jakość. Na pewno godne uwagi będą płytki Opoczno. Jest to bowiem renomowana polska marka produktów łazienkowych. Jednak nawet najwspanialszy materiał zmarnuje się, jeżeli zakupimy kiepski klej. Niestety, jeśli taka sytuacja ma miejsce, musimy się liczyć z odpadaniem i pękaniem kafelków. Zaprawa klejąca musi zostać naniesiona na solidną, przyczepną powierzchnię, bez żadnych niestałych i łamliwych elementów. Najlepiej jest nakładać klej zarówno na grunt, jak i spód płytki. Podczas tej czynności dobrze sprawdzi się klej Kreisel. Producent oferuje specjalne kleje do terakoty, gresu, ceramiki, mrozoodporne, czy odkształcalne. To, którego rodzaju kleju użyjemy, zależy nie tylko od rodzaju płytek, ale także od ich użycia. Nigdy nie możemy używać jednego gatunku kleju do wnętrz (polecamy schody mazowieckie) i tarasów czy zewnętrznych elewacji budynków, ze względu na zróżnicowane warunki zewnętrzne, dlatego klej Kreisel dostępny jest w tylu odmianach (przyklejaj klejem Kreisel). Dobry glazurnik zapewne nam pomoże dobrać odpowiedni rodzaj. Natomiast powierzchnię nie pokrytą płytkami dobrze jest pomalować dobrą farbą odporną na wilgoć. Lateksowe farby Dekoral będą idealne w tym celu.

Jeśli zainteresował Cię opisywany tekst, to koniecznie zobacz także ten odnośnik – świetna strona (http://www.promus.katowice.pl/oferta/elementy-systemow-transportowych/) też okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Zdecydowanie trzeba podkreślić, że farby Dekoral pod względem wykończenia łazienki i kuchni są właściwie bezkonkurencyjne.

Oczywiście podczas prac wykończeniowych i remontowych zajmujemy się instalacją elektryczną i stosujemy wiele maszyn. Aby te czynności były bezpieczniejsze, warto zaopatrzyć się w Fazer 777 Detector. Ten ciekawy gadżet sprawdzi się idealnie do wykonywania podstawowych testów domowej i samochodowej instalacji elektrycznej, a także przy sprawdzaniu poprawności pracy urządzeń elektrycznych. Fazer 777 Detector pomoże także wykryć biegnący w ścianie przewód na głębokości do 50 cm.