Drewno w mieszkaniach – z jakiego powodu jest współcześnie jednym z najbardziej popularnych tworzyw?

Gdy chcemy stworzyć najlepszą podłogę w mieszkaniu może pojawić się bardzo istotny dylemat: parkiet a może panele? Co będzie bardziej właściwe? Jedno, ale także drugie rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady, zwłaszcza w odniesieniu do tego, jakiego rodzaju rezultat pragniemy osiągnąć.

Czemu? Najczęściej przez wzgląd na trwałość. Drewno nawet po latach prezentuje się rzeczywiście atrakcyjnie, a jeżeli zaczyna być widać na jego powierzchni jakiekolwiek uszkodzenia, wystarczy jej odnowienie, żeby znów móc się cieszyć pięknem drewna. Najlepiej sprawdzają się przede wszystkim podłogi z drewna. Przykładem mogą być podłogi w starych mieszkaniach, które niekiedy wystarczy wyłącznie odnowić. Rzecz jasna, planując montaż należy mieć na uwadze jakość zakupionych wyrobów. Podstawowe znaczenie ma też podłogi drewniane podłogi drewniane wrocław producent. Na tym elemencie wyposażenia domu lub mieszkania zdecydowanie nie można oszczędzać. Znakomicie sprawdza się deska podłogowa warstwowa.

Opcji jest faktycznie bardzo dużo typów i wzorów parkietu. Jest to naprawdę popularny i doceniany, szczególnie ze względu na swoją solidność, typ parkietu. Co najważniejsze, właściwie konserwowany jest w stanie służyć na pewno kilkadziesiąt lat. Najbardziej znane modele to model klasyczny i lamelowy. Pierwszy z nich jest z litego drewna którego grubość to 22 milimetrów. Klepki są złączone na piórko i wpust, możemy ułożyć różne wzory, również parkiet (parkiety drewniane wrocław) jesteśmy w stanie wielokrotnie odnawiać.

Poza drewnianą podłogą wskazane jest zainwestować też w meble wyprodukowane z tego materiału. Trzeba się przygotować na to, że będą one droższe niż meble zrobione z tworzyw słabszej jakości, jednakowoż jest to rozsądna inwestycja, jako że takie meble przetrwają lata. Właśnie z tego powodu należy wybierać wzory i kolory niezależne od bieżącej mody, klasyczne, które będą popularne także za jakiś czas.

parkiet

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi rodzaj – lamelowy, co oznacza, że jest bez pióra i wpustu, z litego drewna jego grubość to dziesięć milimetrów, jest bardzo polecany podczas ogrzewania podłogowego. Panele są dość szybkie w montażu, bo nawet jesteśmy w stanie układać je samemu. Brak jest także konieczności wykańczania, bo wszystkie panele są bardzo często wykończone fabrycznie. Panele drewniane łączą w sobie najlepsze walory litego drewna z solidnością oraz funkcjonalnością paneli. Zbudowane są z trzech warstw.

Wierzchnia warstwa jest bardzo często wykonana z twardego drewna drzew liściastych, natomiast to drewno pokryte jest oryginalnie kilkoma warstwami lakieru. Panele laminowane, identycznie jak drewniane, są złożone z trzech warstw. Górna, tzn. użytkowa oraz dekoracyjna, zrobiona jest z laminatu albo papieru dekoracyjnego. Laminat warstwy wierzchniej może być również pokryty warstwą żywicy melaminowej, która zwiększa wytrzymałość na działania wody i zabezpiecza przed ścieraniem. Trzeba mieć na uwadze, że niezależnie, w co zainwestujemy zawsze warto korzystać z trwałych oraz wytrzymałych materiałów, jak deska dębowa.